טיולים בשבת בצפון

סופ"ש הוא הזמן האולטימטיבי להתנתק מטרדות היומיום ולקחת פסק זמן מהשגרה, לנסוע צפונה, ליהנות מהתפאורה הירוקה, מהמרחבים הפתוחים, הנחלים הזורמים ולהתמסר להנאה. טיולים בשבת בצפון מזמנים שפע של חוויות לכל המשפחה ורשת מלונות מטיילים מציעה לכם להתארח במלונותיה הקרובים לאתרי תיירות מרכזיים ולטיולים קסומים ולהתעורר לבוקר שבת עם אנרגיות ולהתחיל את הטיול על הבוקר. בלי להיתקע בפקקים של שבת בדרך לצפון, להגיע בין הראשונים למסלולים וליהנות מיום טיול חווייתי המשלב מספר טיולים ביום שבת אחת. לפניכם מספר הצעות לטיולים בסופ"ש – בחרו את הסגנון המועדף עליכם וצאו לטייל.

המסלול המסתורי - נחל שעל 4 ק"מ של הליכה נעימה בתוואי מגוון מחכה לכם בנחל שעל העשיר בפינות חמד. השיקו את המסלול בחורבת בילטון ממנה נשקף נוף עוצר נשימה אל לבנון והים התיכון ובה גם שרידי כפר קדום, בית בר ובורות מים וכמובן נופו של הנחל. התחילו בעין שעל, זה הוא מעיין מסתורי במערה טבעית קסומה והמשיכו משם לאורך המסלול המוצל בו נטועים עצי אלון, קטלב, כליל החורש ועוד. בדרככם תגלו גם שדה חקלאי נטוש ומערכת צאן. המסלול מסתיים בחניון או אם תרצו תוכלו לחזור במסלול אדום שהינו מסלול מעגלי.

אל המעיין - עין חרדלית בימי האביב והקיץ המרעננים אין כמו לטבול בעין חרדלית המעיין השופע וחלק מנחל כזיב. עין חרדלית מהווה מסלול טיול אהוב בטיולים בשבת בצפון. תיהנו כאן מהליכה חווייתית ודילוג על אבנים, שכשוך במים צלולים הנחבאים בין צמחייה עשירה המספקת צל. תוכלו לשלוף מחצלות פיקניק וליהנות מזמן איכות משפחתי של שבת בבוקר לאורך המעיין. רוב הסיכויים שהילדים יקפצו פנימה וישפריצו לכל הכיוונים בעוד ההורים יתפסו אתנחתא שלווה בצד.

אורבניות עתיקה – ראש פינה הציורית מי שמחפש טיולים בשבת בצפון דווקא בסביבה עירונית אך מסוג אחר, ימצא את מבוקשו בראש פינה. המושבה הקסומה עתירת אטרקציות למבקרים מאתר השחזור הלאומי, שהינו מוזיאון המשחזר את מושבת הראשונים דרך ביתו של פרופסור מר בו תצוגה של מחקרו על מחלת המלריה ועד נחל ראש פינו בו תחלפו על פני שלושה מעיינות. אל תפספסו גם את גני הנדיב במושבה ואת המסעדות בניחוח כפרי.

שמורת טבע - עין אפק משפחות עם ילדים ובעיקר משפחות המצוידות בעגלות המחפשות טיולים בשבת בצפון, ישמחו לגלות את שמורת עין עמק שהינה אחת מהשמורות המרהיבות של הגליל המערבי ובה שביל נוח להליכה מעל מי ביצה. מכל עבר, עופות מים, צמחייה פראית וגם נקודות עניין כמו הטחנה הצלבנית והסכר הצלבני. אומנם מדובר במסלול קצר באורך קילומטר אחד בלבד אבל אפשר לבלות כאן שעות ארוכות בפיקניקים בסביבה ובצפייה בבעלי החיים המקומיים ובשפע של הפרחים הססגוניים שמעטרים את האזור. טיול משפחות בשבת בבוקר – עמק החולה טיול בשבת עם הילדים הוא חוויה משפחתית מגבשת, אך כאמור חשוב לבחור מראש מסלול טיול קל ונוח להליכה עם ילדים. עמק החולה משלב בין הליכה בחיק הטבע ושלל אטרקציות שילדים יאהבו" ראשית תוכלו לשכור אופניים או רכב גולף, לנסוע או לדווש בין השבילים, לעצור בנקודות תצפית מסנוורות ולתצפת על עופות המים או הציפורים, לסעוד סביב האגמון ואל תפספסו גם סיור חווייתי בעגלת המסתור הרתומה לטרקטור.

 

למידע נוסף לגבי מסלולי טיולים מומלצים בצפון לחצו כאן