בית בלב הבית היהודי הנה תופעה מעניינת. בכל העולם ישנם מקומות, בהם מתקבצים טיילים צעירים, כדי לחגוג חגים יהודיים, כדי לעשות קבלת שבת, משפחתית, כדי להרגיש חלק מהעם היהודי. הם מחפשים תחושת חום ומשפחתיות, כמו שיש רק בארץ המיוחדת שלנו.

, טלי ורפאל סינגר, הורים צעירים לשלושה ילדים, מפעילים בית דומה לזה במטולה. ב-בית בלב, תוכלו להתרווח על כוס תה וחתיכת עוגה, לעצור את השטף, לשוחח להחליף רעיונות והעיקר לשהות במחיצת אנשים נחמים וטובים המקדמים את רעיון ואהבת לרעך כמוך. חשוב לציין, למרות שלבית צביון יהודי, זו אינה המטרה היחידית של המיזם. המטרה היא גם לחזור לתחושת האחווה והערבות שמעט ננטשו בשטף החיים המודרני וגם להראות את הפנים החמות של הדת היהודית ואת הכנסת האורחים הנהדרת שלה.

לבית בלב תוכנת פעילות שבועית, מלאת הרצאות, סדנאות, הופעות מוסיקליות וסתם מפגשים הקשורים לרוח וליהדות, בימי חול ובשבתות. הבית פתוח לכל אדם, חיילים, צעירים, מבוגרים, תושבי האזור טיילים מהמרכז ועוד.

טלי, מספרת שהם פתחו את בית בלב, כי תמיד הם היו מארחים ואוהבי אדם וחברה ובמקום המגורים הקודם, היו מעט אנשים וסביבה הומוגנית מאוד, הרצון לגוון ולהכיר עוד ולארח, גרם להם להפעיל את בית בלב ולפתוח את בית המשפחה לכל העם.

נסו לעצור למעט, היכנסו לבית בלב ושבו על כוס קפה ועוגה או אולי מרק חם בחורף. פיתחו בשיחה עיינו בספר וגלו עניין.

מידע על האטרקציה

  • מטולה

  • 052-4442270