ריקשות ארד

  • פתוח בשבת
  • אקסטרים
  • אטרקציות ובילויים
  • טיולים

אטרקציית הנסיעה בריקשה היא חוויה נפלאה ומרגיעה, שאינה מצריכה מאמץ, היא רומנטית וזוגית, אליה ניתן לצרף גם תוכן.

לתצוגת מפה

הנסיעה בריקשה מיועדת לזוגות בכל גיל, אליהם מתלווה נהג מדווש המשמש גם כמדריך (על פי דרישה). השימוש בריקשות הוא מגוון ומציע אפשרויות רבות של שילוב אטרקציות, פעילויות ואירועים רבים כגון: ימי הולדת להורים, ימי הולדת לסבים ולסבתות, קירוב לבבות רומנטי זוגי, אירוסין, חתונות, קידומי מכירות, הפקות צילומים, מסעות שיווק ועוד.

מסגרת הזמן לשימוש / נסיעה בריקשה נקבעת מול המזמין מראש. בעידן הירוק של שמירה על איכות הסביבה, השימוש בריקשה הוא אקולוגי ביותר.


מסלולים מומלצים לבחירה:

1. טיול ריקשה חקלאי: טיול ריקשה בשדות הקיבוץ, כולל נסיעה זוגית, מלווה בנהג מדווש המדריך ומסביר את תוואי הנסיעה בעת הסיור. המסלול, הלוך וחזור, יוצא מתוך הקיבוץ, חוצה את השדות החקלאיים, ומגיע לתחנת הפקת החשמל הירוק, המטעים, מאגר המים והשדות.

2. טיול ריקשה רומנטי: טיול ריקשה רומנטי מבוסס על זמן איכות של הזוג. הנסיעה בריקשה מלווה בנהג מדווש, המסביר בעת הצורך על המקומות שבהם הנסיעה חולפת (על פי דרישה בלבד). המסלול, הלוך וחזור, חולף על פני שדות מוריקים, מטעי פרי, מאגר מים, וגן פעיל וירוק שבו ניתן לעצור ולהתבודד בזוג (בשעות הפתיחה שלו).

3. טיול ריקשה לאירוסין: טיול ריקשה לאירוסין, מבוסס על אווירה רעננה וצעירה, אך מוקפדת. הנסיעה בריקשה מלווה בנהג מדווש, המסיע את בני הזוג ממקום למקום, או לאורך הציר שנבחר מראש, במיקום (לוקיישן) עליו מסכימים מראש.

4. טיול ריקשה לימי הולדת: טיול ריקשה זוגי ביום ההולדת של ההורים, או הסבים, או החבר והחברה, הוא טיול המושתתת על זמן איכות וגם נוסטלגיה. הנסיעה בריקשה מלווה בנהג מדווש, המשמש כמדריך ומסביר בעת הצורך. המסלול, הלוך וחזור, עובר בתוואי טבע ממזרח לקיבוץ, ומאפשר לנוסעים להעלות זיכרונות, לספר סיפורים וכמובן לעסוק בנוסטלגיה של פעם.

5. ריקשות לצילומים: השכרת ריקשות לימי צילום הפקות סרטים, צילום במקומות צרים בהם רכבים לא יכולים לנוע, צילומים באווירה חקלאית וטבע (שדות), צילומים על רקע השקיעה, צילום לאורך הטיילת ליד הים.

6. ריקשות למסעות שיווק וקידומי מכירה: השכרת ריקשות לטובת פרסום, שילוט, מסעות שיווק, קידומי מכירה, כניסת עובדים / מנהלים באירועים, חגים קיבוציים, אירועים שונים.

7. ריקשות לחתונה: השכרת ריקשות לחתונה. הזוג שנישא, מוסע על ידי נהג מדווש לתוך אולם או רחבת החתונה כשהוא מלווה בתשואות האורחים. הריקשה במעמד זה "מולבשת" כיאה לחתונה.

8. ריקשות להסעת אורחים ומבקרים במתחמי אירועים: השכרת ריקשות להסעות אורחים ומבקרים במתחמי אירועים, ממגרשי החנייה אל מקום הכינוס (רק במקומות בהם יש אספלט או כביש סלול). מהי ריקשה? ריקשה (Rickshaw) היא כלי רכב דו או תלת-גלגלי, המשמש להסעת מספר נוסעים (אך לרוב נוסע בודד), ומונע בכוח שרירי הנהג או בצורה ממונעת.


הריקשה פותחה לראשונה ביפן, ובעקבות המחיר הנמוך של הנסיעה בה הפכה הריקשה לפופולרית בערי יפן והתפשטה לשאר ארצות אסיה.

ישנם שני סוגים עיקריים של ריקשות:

• ריקשה דו-גלגלית, המונעת על ידי אדם, הרתום אליה ומושך אותה תוך כדי הליכה או ריצה.

• ריקשה תלת-גלגלית, הרתומה לאופניים המופעלים על ידי נהג הריקשה.

​ריקשות נפוצות בימינו באזורים מסוימים בהודו, בנפאל, ובמדינות אחרות באסיה. ריקשות ממונעות קיימות במדינות הודו-סין ( בה הן מכונות "טוק טוק") ובהודו, בה גם ריקשה ממונעת נקראת ריקשה או אוטו-ריקשה.

מיקום