אדלינה - מסעדת שף

  • לא כשר
  • פתוח בשבת
  • Take away
  • בשרי
  • מסעדת שף

מסעדת אדלינה היא מסעדת שף מעולה בקיבוץ כברי, בין הוותיקות מממסעדות השף בצפון, ומהראשונות שנפתחו בגליל המערבי

לתצוגת מפה

הכל התחיל כשאילן, דור שלישי למסעדנים מנהריה, הגיע לפני כ-עשר שנים, לקיבוץ כברי לסדנת עישון בשרים של השף אלקלעי. אדלינה, בת הקיבוץ, שאירחה לרוב את הסדנאות בביתה, ראתה שיש המון משתתפים והייתה חייבת להעביר את הסדנה לבית התרבות הוותיק של הקיבוץ.  אילן, תלמיד סקרן, רושם נתונים חשובים לגבי הבשר, אך מבחין בחושיו שהוא יושב בתוך נוף מדהים ובבניין יפיפייה וחושב מיד "מה עושים עם המקום?". פנה אילן לאדלינה, שתמיד חלמה לפתוח מקום משלה ואחרי זמן מה, הצליחו להקים מסעדה באותו בית תרבות.

כלאחר כבוד הסכימו יחד לקרוא למקום על שמה של המייסדת השותפה – אדלינה. חשוב לומר שלאדלינה "הצעירה" מקיבוץ כברי (קיימת כעשר שנים) יש אח גדול וותיק (כ-73 שנה) מנהריה בשם "פינגווין" ואילן הוא דור שלישי למשפחת מסעדנים.

אדלינה ואילן רצו לעשות משהו מיוחד ויצרו שילוב מדהים של מטבח קטלוני – גלילי, עוד לפני שהתפשטה בצלחות בישראל אופנת הטאפאסים למיניהם. המנות נוצרו ע"י שף רושדי דאקוור, בוגר הקורדון בלו, בית ספר לבישול צרפתי מפורסם.

רושדי ואילן משתפים פעולה כבר למעלה משמונה שנים כש-"טיול הטאפאס" היא אחת המנות הפופולאריות. יחד עם הנוף המדהים שנשקף מחלונות בית התרבות, מראש הנקרה ועד מפרץ חיפה, הארוחה באדלינה היא חוויה רב חושית והאירועים על דק העץ בחוץ מיוחדים עד מאוד.

הלקוחות של אדלינה הם אורחים המטיילים בצפון ורוב רובם לקוחות חוזרים, הבאים לטעום שוב ושוב ממנות שהם זוכרים מביקורים קודמים וממש מסרבים לחידושים בתפריט שרושדי ואילן מציעים מדי פעם לפעם.

אז אם אתם ומחפשים חוויה קולינרית ותיקה, טעימה ואמינה, עם שירות מצוין – אדלינה היא המקום עבורכם. לאורחי מלונות מטיילים, קינוח בהזמנת ארוחה מלאה לשולחן – קרם קאטלן או סורבה בשלושה טעמים

מיקום