מעיינות בצפון

מחפשים חופשה המשלבת טבילה נעימה? שכשוך במים צלולים? ישנם מעיינות שטרם הכרתם.
התפרצות מי תהום, בריכות בצל עצי הפרי, אגמים עטופים בגבעות או פונים להרים המרשימים.

  • מתאים לכלבים
  • מסלול מעגלי
  • המלצות לימי טיול
  • מסלולי מים
  • מעיינות
לתצוגת מפה

הנה המעיינות שאסור לכם לפספס בחופשה הבאה שלכם!

אחרי השיקום – מטיילים במעיין במטולה

שיפוץ פארק המעיין במטולה מהווה הזדמנות נפלאה לגלות את שכיית החמדה של הזירה הצפונית. נביעת המעיין הפורצת מבין הסלעים תלווה אתכם לכל אורך הבילוי שלכם בפארק. מרחבים ירוקים, תפאורה של עמק החולה וספסלים לישיבה – כל החומרים הדרושים להנאה! מוזמנים לחנות ולהגיע למעיין הקסום, ששרת בעבר את מתיישבי מטולה והיווה מקור מים עבורם. באמפיתיאטרון של המקום נערכים כיום מעת לעת מופעים ותוכלו לתפוס מקום לפיקניק או לתצפת לעבר עמק עיון.

בעקבות העין הכחולה

באזור כרם בן זמרה ודלתון, מחכה לכם עין חלב המכונה "העין הכחולה", אליה ניתן להגיע במסלול הכולל ירידה תלולה, עצי זית ורקע של גבעות וכפר ציורי. האגם עצמו מאופיין בגוון כחול ירקרק. אפשר לעצור בעין חלב לפיקניק ולחזור חזרה לגוש חלב. האגם מוקף מורדות ירוקים סמוך לנחל חלב כך שאפשר לשלב בין השניים ומימיו רק מחכים שתשחו בהם ואולי יהיה לכם מזל ותפגשו בדרך גם צבאים. שימו לב שהמים קרים יחסית ובימים גשומים או אחרי גשם, האזור עשוי להיות בוצי.

טבילה במעיין המוסתר

בשמורת נחל דישון בגליל העליון מחכה לכם עוד אחד מבין מעיינות – עין דישון – הביקור בו חווייתי והרפתקני ועליכם לרדת בסולם לתוך מבנה אבן עתיק בצורת קשת. האפלה במקום מוסיפה לאווירת המסתורין הייחודית וכדאי להצטייד בפנס לצורך הטבילה במים בשל החושך. המבנה צפוף וצר יחסית כך שהוא מתאים לטובלים ספורים בו זמנית ולכן, אם יש עומס נא המתינו בסבלנות לתורכם. למי שמחפש אלטרנטיבה לירידה ועלייה באמצעות סולם למעיין הצונן וממנו – כדאי להגיע עם חבל טיפוס.

קפיצה אל עין ליאור

מול התפאורה העוצרת נשימה של מירון קרוב לביריה מחכה לכם עין ליאור – בריכה טבעית צלולה ששופצה ושוקמה לזכר ליאור דהן ז"ל. במקום גם אנדרטה לזכרו, שולחן פיקניק, עצי פרי מעניקים צל ועומק מי הבריכה הוא 70 ס"מ ומרעננים להפליא. למקום מגיעים בנסיעה בכביש 8900 כ-800 מטרים אחרי צומת הכניסה לביריה, לכו בשביל העפר ולאחר עלייה ב-53 מדרגות תגיעו לעין ליאור.

נפלאות הבריכה המסתורית במחצבה

יש הפתעות בחיים ובטיולים, כמו המעיין הטבעי שהתגלה בעקבות החציבה במחצבת הגעתון והוא מציע בריכת מים צלולה ויפה – אידיאלי למי שמחפש שכשוך ושחייה תחת כיפת השמיים. האגם הנסתר של הגעתון ייחשף בפניכם רק כאשר תגיעו לאזור עצמו, מוחבא בין רבדי עפר ודורש טיפוס קצרצר לשולי המחצבה וירידה לעבר הבריכה עצמה. שימו לב שהמים עמוקים והאזור לא מוצל, כך שהטיול מתאים לשחיינים וכדאי להביא עמכם אמצעי הצללה ולהגיע מצוידים. ההגעה היא דרך נסיעה בכביש 8833 ליחיעם ומהחניון הקטן עלייה בסוללת העפר.

מיקום