הר צפחות

  • פתוח בשבת
  • המלצות לימי טיול
  • טיולי חורף
  • טיולים
  • מסלולי הליכה
  • תצפיות

טיול  קסום להר צפחות, השביל הדרומי ביותר בישראל, ממנו נשקפת תצפית יפהפייה לעבר ארבע מדינות מפרץ אילת, ואי אלמוגים אחד!

לתצוגת מפה

הר צפחות, ההר הדרומי ביותר בישראל, מתנשא לגובה 253  מטרים בלבד, אך נהנה ממיקום מיוחד מעל מפרץ אילת אשר הופך אותו לאחד המקומות היחידים בישראל מהם ניתן להשקיף לעבר ארבע מדינות – ישראל, ירדן, מצרים (סיני) וערב הסעודית. מספר שבילי טיול מטפסים אל פסגת ההר, כאשר כיוון ההליכה המומלץ הוא מנחל צפחות, שאז הנוף המרהיב לעבר מפרץ אילת הכחול מתגלה במפתיע לאחר הליכה מתונה בנוף המדברי.

מסלול הטיול:

מהחניה של חניון צפחות יש לצעוד לאורך הסימון הירוק, כאן מתחילה עליה של כשעה. השביל מטפס לפסגת ההר שבה תזכו לתצפית מרהיבה וייחודית לעבר ארבע מדינות: ישראל, מצרים, ירדן וערב הסעודית, חגיגה של צבעים- ים ב- 50 גוונים של כחול, שמים והרים במגוון צבעים! הר צפחות עצמו בנוי מחרסית שעברה תהליך התמרה- מעין "גיהוץ"- חימום ולחץ רב  של הסלע, אשר העניקו לו את מראה הצפחה- צורת הרעפים השטוחים הייחודית להר. מהתצפית יורדים בשביל הירוק לכיוון הים, כשעה של ירידה, כאשר יש להשגיח על הילדים בכמה קטעים תלולים.

בסוף הירידה מגיעים לחוף אלמוג (שמורת האלמוגים) ולבית ספר שדה אילת. כאן מומלץ בפשטות לתפוס מונית לנקודת ההתחלה – היכן שהשארתם את הרכב ( 7 דקות נסיעה…) או פשוט לחצות את הכביש לשמורת האלמוגים ולסיים טיול נהדר בשנירקול וטבילה בים האדום. מי שמעוניין לחזור לרכב בחניון צפחות, עולה בדרך שבה הגיע, בשביל המסומן בירוק.

בוייז: נחל שלמה

עונה מומלצת: בסתיו, בחורף ובאביב.

כמה עולה? ללא תשלום.

משך הטיול: כשעתיים- כשעה עלייה וכשעה ירידה.

אורך המסלול: כ- 3 ק״מ.

מה להביא? נעלי הליכה טובות, 3 ליטר מים לאדם, כובע, קרם הגנה משמש, משקפי שמש, אוכל למהלך המסלול.

המידע הנמסר בעמוד זה הוא בגדר המלצה לטיול בלבד. השימוש במידע הוא באחריות המטייל ועל דעתו בלבד.

החודש במלונות מטיילים

מיקום