טיולים בצפון עם ילדים

  • טיולים
  • מסלולי הליכה
  • מסלולי מים

טיול עם ילדים היא אחת הפעילויות המומלצות לגיבוש משפחתי. הזדמנות להתנתק מהמסכים, לגלות דברים באווירה פסטורלית, לשנות אווירה וליצור ביחד הרבה חוויות וזיכרונות נפלאים. אספנו עבורכם המלצות מעולות לטיול עם הילדים!

לתצוגת מפה

אם תחפשו טיולים עם ילדים, תגלו שלל אופציות מפתיעות לטיולים מהנים בדרגות קושי שונות, אפילו טיול עם עגלות וקטנטנים ועד טיולי שטח הרפתקניים לגדולים יותר. טיולים במים או ביבשה, בין נחלים או בצל העצים, בכל עונה.

אספנו עבורכם ארבעה טיולים אהובים – בחרו את הדרך שלכם.

בין מציאות לאגדה – שילוב מנצח בין סיפורי יער ועששיות

כל יום, בשעת שקיעה, שהשמש כמעט נעלמת והאגדה מתעוררת לחיים, תוכלו להצטרף לטיול עששיות ביער אודם הקסום. אוחזים בעששיות המאירות את השביל המתפתל בין יער אלונים מרהיב ומגלים תופעת טבע מפתיעה. הג'ובה היא מכתש וולקני עטוף בצמחייה ייחודית ומושך אליו בעלי חיים ובמעטה אפוף מסתורין תיהנו מהמראה המהפנט, מהאווירה המיסטית המלהיבה ומהכוכבים המנצנצים בשמיים. הטיול כולל גם סיפורי יער והפסקת תה מרעננת.


אל המעיין – עין תינה מחכה לכם

אם אתם מחפשים מסלול מעגלי, קליל להליכה, שמתאים לכל המשפחה – צאו לעבר עין תינה. מעיין ציורי בו ניתן להשתכשך ולשחות בסביבה מוצלת ואף להעפיל לראש המפל שם מחכה לכם טחנת קמח ישנה בה השתמשו בעבר לטחינת קמח באמצעות כוח המים. לפני המסלול, מומלץ להתלבש בבגדי ים או בבגדים שניתן להרטיב. עם זאת, אפשר לבחור בין הקפת הבריכה בהליכה או לטבול בבריכה שבתחילת המסלול – תלוי בכמה ואם בכלל תרצו להירטב. בכל מקרה, היכונו לצעידה בפלג מים היוצא מהבריכה לעבר המפל. עצרו להפסקה בין העצים ושימו לב שמי שאינו רוצה להירטב עליו לפנות ימין לעבר ראש הגבעה ומי שרוצה להירטב, יפנה שמאלה לפלג המים שזורם בעוצמה. במפל מי המעיין יפרצו כבר מתוך צינור – זוהי גולת הכותרת של המסלול והוא אידיאלי לימים חמים בהם כל שמתחשק זה לקבל מקלחת בחסות הטבע.


אתם בוחרים – ארוך או קצר בנחל עיון

שמורת הטבע נחל עיון ומפל התנור מציעה לכם שני מסלולי הליכה לבחירה: מסלול מעגלי שאורכו כחצי שעה בלבד ומסלול ארוך שאורכו כשעה וחצי. בקצר תוכלו לראות את מצפור גפני ומפל התנור המרשים ובארוך את הגשר, מפל עיון ומפל הטחנה, שרידיה של הטחנה הישנה וכמובן הנחל. שימו לב שבמסלול הארוך מומלץ להשתמש בשתי מכוניות אחת בתחילת המסלול והשנייה בסופו על מנת לחסוך את הדרך חזרה. בכל מקרה, מחכה לכם כאן מפל התנור שנחשב להיי לייט של טיול עבור גדולים וקטנים כאחד – זהו מפל שנוחת אל הקרקע מגובה 30 מטר. השמורה עצמה עשירה בצמחייה ובפרחים דוגמת לוע ארי וקוציץ סורי ורוב הסיכויים שתבחינו גם בבז המצוי שמרחף מעל.


בין הנחל לטחנה בצלמון

נחל נוסף שאסור לפספס הוא נחל צלמון, שנחשב לאחד היפים בנחלי הגליל. זהו מסלול פשוט וקצר של קילומטר וחצי והיתרון הבולט – הנאה ממראה הנחל שזורם בכל ימות השנה. יש אפשרות לטבול בבריכות הטבעיות וליהנות צמחיית הנחלים הפורחת. תחת עץ חרוב גדול תוכלו לנשנש משהו או לנוח. טחנת הקמח מדגימה היטב כיצד פעלה בעבר על ידי מים שהניעו את הגלגלים והניעו אותם עד טחינת הקמח. מומלץ להגיע לבושים לשכשוך מרענן וכמובן, לא לשכוח מצלמות!


בגליל אינסוף אטרקציות ומסלולי טיול שיעשו לכם את היום. מוזמנים להתארח במלונות מטיילים וליהנות ממגוון מסלולי טיולים עם ילדים בסמוך למלונות!

מיקום