יקב דלתון

  • יקבים ומבשלות
  • כשר

נשמח לארח אתכם בביתנו שבגליל. זוהי הזדמנות לנשום אוויר הרים צח, לטעום יינות איכותיים וליהנות מאווירה גלילית נפלאה ביקב דלתון.

לתצוגת מפה

יקב דלתון ממוקם בלב הגליל, סמוך למושב כרם בן זמרה היפהפה. זוהי פנינה בצפון הארץ, השואבת את גישת המצוינות מהאנשים וממנחות הטבע הסובבים אותה. ביקב מרכז מבקרים בו ניתן לקבוע טעימות חוויתיות.


את היקב ייסדו ב־1995 האב מתי הרוני ובנו אלכס, שזיהו  את הפוטנציאל הטמון בגליל העליון וראו בו אזור לייצור יינות איכותיים ברמה הגבוהה ביותר.  השניים הביאו עמם מומחיות בתחום היינות ומשאבים נוספים במטרה למנף את איכויות האזור, להעצים את השגשוג, ליצור מקומות עבודה חדשים ולקדם את התיירות בסביבה.

מתתיה ואלכס עבדו בשיתוף פעולה הדוק עם חקלאים מקומיים ממושב כרם בן זמרה. עמם, ובסיועו של ג’ון וורנשטאק, יועץ בינלאומי בתחום היינות, הם ייצרו את היינות הראשונים של היקב במתקן קטן. לא עבר זמן רב, והיינות זכו להצלחה רבה. בד בבד עם הדרישה ההולכת וגוברת ליינות איכות ישראליים צמח היקב והתפתח בקצב מרשים.

בשנת 2002 הצטרפה לצוות הייננית נעמה סורקין, אשר הצעידה את קו הייצור, שהיקפו עמד על 300,000 בקבוקים, אל היקף ייצור של 1,000,000 בקבוקים בשנה. כך נולד היקב שלנו. כיום אנו מנהלים כרמים הפרושים על פני 800 דונמים בגליל, ומספקים ממיטב הגפנים במדינה. דלתון מוגדר כיקב אסטייט, מה שמאפשר לנו לשמור על סטנדרטים גבוהים ביותר של איכות ולהקפיד על כל בקבוק. 2015 הייתה השנה שבה ציינו 20 שנה לקיומנו ואת תחילתו של עידן חדש עבורנו. אלכס הרוני התמנה לכהן כיו”ר ונשיא היקב, וצחי שטרנברג הצטרף לצוות לשמש כמנכ”ל.

עם עזיבתה של נעמה סורקין, מונה לתפקיד היינן גיא אשל. אשל, בדומה לסורקין, הגיע לדלתון לאחר תקופת לימודים והתמחות בחו”ל. הוא מביא עמו גישה חדשה ורעננה לתהליך הגידול והייצור ומקפיד על האיכות והמצוינות של דלתון, תוך שהוא שומר על סקרנות מתמדת, על גישה יצירתית וחדשנית ועל שיתוף פעולה צמוד עם שאר
חברי הצוות.

אנו מבינים את משמעותו של כל פרט ופרט בתהליך ייצור היין: זיהוי השפעות האקלים, בחירת הפירות המושלמים, יצירת התערובות הטובות ביותר והקפדה על הסטנדרטים שלנו עד לרגע שבו פותחים את הבקבוק ונהנים. אנו מאמינים בהשפעתו של כל רגע, ומכינים את היינות מתוך מחשבה מתמדת על הלקוחות שלנו.

הרי מדובר בהם – ברגעים שלהם, בבחירות שלהם, בטעמים שלהם ובהנאה שלהם. אנו גאים להציע לכם את האפשרות להתמסר להנאה עם יינות דלתון.

מיקום