משק אופיר - יקב יפתחאל

  • סיורים
  • פתוח בשבת
  • אטרקציות ובילויים
  • אטרקציות לילדים
  • יקבים ומבשלות
  • מרכזי מבקרים

יקב יפתחאל של משק אופיר הוא מהיקבים הבודדים בארץ המייצר יינות שכולם על טהרת הענבים המקומיים שמטופחים ע"י בעל היקב בקפדנות ובאהבה.

לתצוגת מפה

אנחנו משק אופיר מאלון הגליל- יקב בוטיק, כרם ומכוורת. מוזמנים אלינו למרכז המבקרים של המשק, הבנוי בבקתת עץ ייחודית מהרי האפלצ'ים בוירג'יניה, בו תוכלו לטעום ולרכוש ממגוון היינות והדבשים שלנו וכן ליהנות מסיורים מודרכים, חוויה זוגית של טעימות יין עם גבינות ולחם ומארזי פיקניק מפנקים.
נשמח לספר לכם אודותינו ולאפשר לכם להתמסר לאווירה פסטורלית ונעימה בחורשת האקליפטוס שלנו.

המוסד שמוכר כיקב יפתחאל, נוסד בשנת 1999 על ידי צביקה, דור שני למשפחת כוורנים וכורם ותיק. הכרמים הראשונים נטעו לפני כעשרים שנה בגבעות אלון הגליל, על אדמות הגיר האווריריות. ההתחלה היתה עם ענבי קברנה סוביניון ומרלו וברבות השנים נוספו זנים יחודיים ונדירים: פטיט סירה, סנג'בזה ושיראז שנהנים מטרואר מותאם.

היקב מייצר כ-10,000 בקבוקים בשנה. מתבצעת בו בקרה אופטימלית על איכות הענבים והיינות. בקרה זו מתאפשרת לאור גודלו של היקב, עבודת הכורם המקצועית, הכבוד שרוחש לאדמה וקירבתם הגיאוגרפית של הכרמים ליקב.

היינות מיוצרים בהדרכתו ובפיקוחו של היינן קובי טוך, מייסדו של יקב הבוטיק הראשון "הר מירון".
היינות נמכרים בבקתה, מרכז המבקרים של היקב באלון הגליל במשק החקלאי של משפחת אופיר  – משק אופיר, שם תמצאו גם את מכוורת אופיר, מכוורת גדולה המייצרת 9 זנים של דבשים וגם אותם ניתן לטעום ולקנות בבקתה, מרכז המבקרים של המשק.

במהלך השנה, נערכים במשק אופיר אירועי יין, בעיקר בשבתות.

בשתי השבתות לפני ראש השנה, מתקיים במשק פסטיבל הדבש, אז המכוורת נפתחת למבקרים. בחודשי אוגוסט וספטמבר, מתקיימת פעילות בציר משפחתית "בוצרים ונהנים" בה חווים את תהליך יצירת היין. הקומה השניה של הבקתה משמשת גלריה לתערוכות של אמנים.

מיקום