יקב לטם

  • טבעוני
  • פתוח בשבת
  • אטרקציות ובילויים
  • יקבים ומבשלות

יקב לטם הינו יקב בוטיק אורגני, המשלב עשיית יין איכותי, ממבחר זני ענבים הגדלים באזור הגליל העליון בפאתי הר מירון.

לתצוגת מפה

השילוב הייחודי בין תכנים רוחניים, תהליכים אנרגטיים ומדע מתקדם, יוצרים יין איכותי ומקורי. יקב לטם הינו בין היקבים האורגניים הבודדים בארץ. היקב הוקם בשנת 2002 ע”י יניב קמחי ביישוב מעלה צביה וב-2009 עבר ליישוב לטם, למיקומו הנוכחי. היין שלנו היא יצירת אומנות המשלבת טעמים, צבעים, ניחוחות ואנרגיות של שמחת חיים ואהבה. האנרגיה ביין נובעת מתהליך הייצור האורגני ומהשמעה של מוזיקה ליין (כן היין מקשיב ומגיב). אנו משמיעים ליין בכל תהליך הייצור וההתיישנות שירים ומנגינות המכילים את אותן אנרגיות שאנו רוצים שיעברו אליכם שתפתחו את הבקבוק ותלגמו להנאתכם כוס יין לטם אורגני.

הכרם שלנו ממוקם בלב חורש אלונים טבעי בקיבוץ צבעון (לרגלי הר מירון) בגובה של 680- 750 מ’כרם אורגני יפהפה – אם יופי אחר בכל עונה. השילוב של סלעי גיר, אדמה עשירה, גובה מתאים וריחוק מהים, נותן לענבים סביבה אידילאלית של שליוב של קור (כולל שלג) בחורף,חום ויובש בקיץ, הבשלה מאוחרת להתפתחות טעמים עשירים בענבים. יש בכרם ענבים מסוג קברנה סוביניון, קברנה פרנק, שירז, נביולו, פטיט ורדו וסוביניון בלנק. ניתן לבקר בכרם ולשלב טעימות יין והסברים על גידול אורגני של ענבים ויתרונותיו.

יקב לטם ממוקם בכניסה לישוב לוטם.באיזור התעשייה הישן, כליל 7 לוטם(שילוט בכניסה)חמישי 19:00 עד הלילה (אחרון המבקרים)ששי וערבי חג 11:00 עד 18:00 (בערבים בתיאום מראש) שבת וחגים 11:00 עד הלילה (אחרון המבקרים) ראשון – רביעי בתיאום מראש.

מיקום