יקב נעמן

מוזמנים לחוויה גלילית אותנטית ביקב משפחתי הממוקם במושב רמות נפתלי- יקב נעמן.

לתצוגת מפה

יקב "נעמן" הוקם ב -2004 על ידי רמי ובטינה נעמן, אשר עברו מרמת השרון לרמות נפתלי בגליל העליון בשנת 2001. רמי ובטינה בנו ברמות נפתלי מתחם הכולל בית גלילי מאבן עתיקה, סטודיו לאמנות בניהולה של בטינה, (אמנית, מעצבת ומורה לאמנות) ויקב "נעמן".
היקב שוכן במבנה תת-קרקעי, המעוצב כמערה מחופת טיח גס ואבן. המבנה מחולק לשני אזורים חדר חביות ומרכז מבקרים ואיכסון בקבוקים. הבציר הראשון היה בשנת 2004, וכבר בשנת 2005 שולש היקף היצור לכ- 2500 בקבוקים. החל משנת 2008 היקף היצור הוא כ – 10,000 בקבוקים בשנה.

את הכרמים נטעו בשתי סדרות: היינות הזניים:קברנה סוביניון, קברנה פרנק, מרלו ופטי וורדו.הסידרה המוזיקלית (בלנדים):סגול עמוק, מלך ארגמן, פלויד הוורוד, קטיפה שחורה ועשר שנים אחרי. Deep Purple, King Crimson, Pink Floyd Ten Years After and Black Velvet . כמו כן מייצר היקב יינות קינוח בסגנון פורט: Portruby ו – Portawny ורוטב קולי של קברנה סוביניון.

יינות היקב זכו עד כה בלמעלה מעשרים וחמש מדליות זהב וכסף בתחרויות בינלאומיות! בנוסף, בבית המשפחה על יד היקב מתקיימים סיורי אומנות אדריכלות גלילית בתיאום מראש.

על היינן
רמי נעמן, במאי ותסריטאי קולנוע ("הגמל המעופף" , "הדרך לעין חרוד" ועוד) ומנהל היי-טק, למד ייננות ב"יקב שורק" והוכשר כ- CELLAR MASTER במכללת תל-חי. כיינן משתדל רמי נעמן להפיק את הטעמים האופייניים לטרואר המעולה של רמות נפתלי. רמי נעמן מאמין שהרכב זני ה"בורדו" ברמות ההבשלה הגבוהות והאיכויות של רמות נפתלי, מהווה חומר גלם ליין איכותי וייחודי שישאיר חותם במפת היין בישראל. רמי מאמין שיתרונו העיקרי של יינן ביקב קטן הוא ביכולתו להיות מעורב בכל שלבי גידול הכרם, באפשרות למיין את האשכולות והענבים לפני כניסתם לתסיסה ולפקח על כל שלב בתהליך, עד להפקת יין בעל חותם אישי.

מרכז המבקרים פתוח בכל ימות השבוע – בתיאום מוקדם. טלפון: 04-6944463, 050-7944881

מיקום