מאגר עשת

מאגר גדול אשר מתמלא בימות החורף לאחר שיטפונות מערוצו של נחל חיון. טיול קליל ויפהפה, ממנו ניתן לצפות במי הגשמים שנאגרו לאחר השיטפונות. מומלץ להזדרז ולהגיע טרם סיום החורף.

  • טיולים
  • מסלולי הליכה
  • תצפיות
לתצוגת מפה

על המקום

מאגר עשת הוא אחד האגמים המרהיבים שקיימים בארצנו. המים שזורמים בערוצו של נחל חיון, אחד מערוצי הנחלים הגדולים בדרום הנגב והערבה, נאגרים מאחורי סכר, וממלאים אגם מאורך וענק. בימי החורף, לאחר השטפונות, המאגר מלא והמראה מרהיב! אל תפספו!
ניתן ללכת בשביל נופי קצר שמשקיף על האגם, ולהתרשם מהמראה של מים רבים בתוך השטח המדברי. במקום תצפית מרשימה על הערבה ואזור ממלכת ירדן. ניתן לערוך פיקניק במצפור ולא לשכוח לאסוף את האשפה, בכדי לשמור על ניקיונו וקסמו של המקום.
עונות הביקור המומלצות ביותר הן חורף ואביב. ניתן לעשות במקום מסלול של קילומטר וחצי הלוקח שעה. רמת הקושי מותאמת לכל המשפחה והמסלול אינו נגיש.

איך מגיעים?

מצומת פארן ניסע דרומה לכיוון אילת ולאחר כ – 2 ק"מ נפנה שמאלה (בשלט ההולכים לפטרה). ניסע על הכביש הישן 200 מטר עד לפניה ימינה לדרך עפר. ניסע בדרך העפר העבירה לכל רכב כ – 1.3 ק"מ, (בדרך נחלוף על פני שלט, גבול לפניך – אין מעבר) עד לחניה ומשם נעלה בצד הסכר אל התצפית.
נהנה מתצפית על מי השיטפונות ומהצמחייה הייחודית לאיזור. אולי יתמזל מזלנו ונראה עופות מים.
לאחר מכן ניתן לחזור בשביל כקילומטר וחצי צפונה, עד אשר ניתן יהיה לראות את “אנדרטת ההולכים לפטרה” על שלוחת ההר.

שימו לב!

  • הכניסה למים אסורה בהחלט וכמו כן יש לשמור על החי, הצומח ומקורות המים בכל טיול ולאסוף את האשפה אתכם.
  • גדתו המזרחית של המאגר נמצאת בשטח ירדן, וחל איסור מוחלט לעבור אליה. שימו לב כי אין גבול מסומן או גדר.
  • המידע הנמסר כאן הוא בגדר המלצה לטיול בלבד. השימוש במידע הוא באחריות המטייל ועל דעתו בלבד.

המאגר נמצא במרחק נסיעה של 35 דקות ממלון מטיילים מדברי לוטן. לאחר יום טיול ונסיעה ארוכה, אנחנו מזמינים אתכם לסיים את היום באירוח כפרי מפנק באווירת המדבר.

 

מיקום