מוזיאון אוצרות בחומה

  • סיורים
  • פתוח בשבת
  • אטרקציות ובילויים
  • אטרקציות לילדים
  • מוזיאונים וגלריות

מוזיאון אוצרות בחומה טומן בחובו את סיפורה של חומת עכו העתיקה ומציע חוויה ייחודית לכל המשפחה

לתצוגת מפה

מוזיאון אוצרות בחומה הינו מוזיאון הממחיש את הפולקלור הגלילי של העמים השונים שחיו כאן במסגרת מסעותיהם ממזרח למערב. המוזיאון הוא תולדה של חזון של שני אספנים: דן הורטמן ומיכאל לוריא.


מוזיאון "אוצרות בחומה" בעכו עתיקה שוכן בלב החומה המזרחית של עכו העתיקה. מטרתו לשמר את המורשת ההיסטורית המרתקת של העיר ולשחזר מראות אותנטיים מהעבר. דרך מאות החפצים המוצגים במוזיאון נתוודע לבעלי המלאכה המסורתיים שעבדו בשווקים, לרהיטים המרהיבים של עשירי העיר ולרקמת החיים בעיר שהייתה מקום מפגש ייחודי של אמונות ודתות.

מלבד תצוגות הקבע במוזיאון, מוצגות גם תערוכות מתחלפות אחת לשלושה חודשים. לקראת חנוכה נפתחת תערוכת חנוכיות בה יוצגו עשרות חנוכיות משנות ה-30 של המאה העשרים ואילך. בתערוכה נוכל לראות כיצד השתנו העיצובים והטכניקות בהתאם לרוח התקופה ולאופנה.

השילוב הקסום בין אולמות האבן המקומרים לבין מאות החפצים יוצרים חוויה מיוחדת וייחודית.
פנינה נוספת במוזיאון היא החצר הפנימית המעוגלת שעל החומה בה ניצבו בעבר התותחים. כיום משמשת הגינה לקבלת פנים, ערבי תרבות ואירועים פרטיים.

הביקור במוזיאון אטרקטיבי למבוגרים וילדים כאחד. ניתן להזמין סיורים מודרכים בליווי שחקן. השחקן מעורר לחיים (תרתי משמע) את החפצים ומשתף את הקהל בהווי המוזיאון.

מיקום