מוזיאון בר דוד

מוזיאון בר-דוד הנושא שמם של התורמים, משה וטובה בר-דוד מחיפה מוקדש לאמנות וליודאיקה וממוקם בקיבוץ ברעם.

לתצוגת מפה

המוזיאון שוכן בקבוץ ברעם הצפוני על רקע הנופים הקסומים של צפון הארץ כשני קילומטרים צפונית לגן הלאומי ברעם, בו בית הכנסת העתיק. המוזיאון משלב בין ישן וחדש, מסורת ואמנות עכשווית ונופי הצפון המרהיבים לצדיו הופכים את הביקור בו לחוויה יוצאת דופן.

המוזיאון משתרע על פני שלוש קומות:

בקומת הכניסה: אולם בו מוצגות תערוכות אמנות מתחלפות מתוך האוסף של המוזיאון בשילוב עם אמנות עכשווית. מציגה באולם זה תערוכתו של 'שמואל טפלר – שירת הצבעים' עד 6/6/152. שני אולמות נוספים בהם תצוגת קבע מחודשת של יודאיקה: "מסורת והמשכיות" תשמישי קדושה מכל עדות ישראל, חנוכיות, בתים לספרי תורה, הגדות של פסח, הדסים, פמוטים, ועוד. בין השאר נמצא גם העתק מדויק של משקוף בית הכנסת של כפר ברעם, עם כתובת עברית קדומה מימי המשנה.

בקומה העליונה: אולם רחב ידיים המיועד לתערוכות מתחלפות של אמנות עכשווית ממיטב האמנים הישראלים הפועלים בשדה האמנותי העכשווי, במדיות השונות. ליד, חדר ארכיאולוגיה עם פריטים מהאזור, כלי חרס וזכוכית, תכשיטים ופסלונים ואוסף נרות שמן השלם ביותר בארץ.

בקומה התחתונה אגף הנוער והסדנאות.

המוזיאון מקיים הדרכות ופעילויות, לבתי-ספר, גנים, מבוגרים ולמשפחות. פעילויות מיוחדות מתקיימות בחגים ובחופשים וכן ימי עיון, ערבי תרבות, חוגים למבוגרים וילדים וסדנאות אמן.

שעות פתיחה – חורף ימים א' – ה': 10:00 – 16:00 ימי ו' ,שבתות, חגים וערבי חג: 10:00 – 14:00 .

מיקום