מוזיאון האדם הקדמון

מוזיאון האדם הקדמון בקיבוץ מעין ברוך הוא מוזיאון ארכיאולוגי פרהיסטורי. המוזיאון הוא פרויקט חיים של אדם אחד בשם אמנון אסף שהגיע לייסד את הקיבוץ והחל למצוא אלפי פריטים פרהיסטוריים מעניינים וייחודים.

  • אטרקציות ובילויים
  • מוזיאונים וגלריות
לתצוגת מפה

מוזיאון האדם הקדמון במעין ברוך מציע הזדמנות ייחודית להיחשף לאורח חייו ושלבי התפתחותו של האדם הקדמון. במוזיאון אוסף פרהיסטורי גדול שנמצא בעמק החולה וסביבתו, המכיל מגוון פריטים עתיקים כגון כלים, שלדים, פסלים ותכשיטים. לצדו אוסף אתנוגראפי של כלים שנאספו מחברות ושבטים בני זמננו ברחבי העולם המלמדים על אפשרות קיום באמצעות אבנים וחומרים אורגניים בלבד כפי שחיו בזמנים קדומים.

במוזיאון ניתן ללמוד כיצד התקיים והתפתח האדם הקדמון בתקופות הקדומות השונות, החל מלפני 780,000 שנה בתקופת האבן הקדומה, ועד לגילוי הנחושת, לפני כ6000 שנה. ממצאי המוזיאון שופכים אור על חייו של האדם ועל תהליכים חשובים בהתפתחותו כגון המעבר ליישובי קבע, הפיכתו מלקט צייד לחקלאי מייצר, תחילת ביות החיות ועוד.

מוזיאון האדם הקדמון נוסד לפני למעלה משישים שנה על ידי אמנון אסף, חבר קיבוץ מעין ברוך, שאסף עשרות אלפי פריטים יחד עם משפחתו וחברי הקיבוץ, אותם רתם לפרויקט חייו. מתאים למגוון המבקרים ובכל גיל!

בואו לראות! כי הכל התחיל בפרהיסטוריה… שעות פתיחה: כל יום (כולל שבתות וחגים)- 10:00-13:30.

מיקום