מוזיאון השוקולד של שולמן

  • אטרקציות לילדים
  • סיורים
  • אטרקציות ובילויים
  • כשר
  • מרכזי מבקרים
  • תרבות וקולינריה

ראיתם כבר פסלים משוקולד? רוצים לבקר בתערוכה מרהיבה על שוקולד? בא לכם לטעום שוקולד שנולד מאהבה?מוזמנים להגיע למוזיאון השוקולד של שולמן בקיבוץ דפנה.

לתצוגת מפה

אם תפגשו את דימיטרי שולמן, תוך כמה דקות תכבשו ע"י אחד משני דברים: או שמחת החיים המדבקת שלו ו/או השוקולד המדהים שהוא עושה.

דימיטרי שעלה ב-1993, עם אשתו כמה מזוודות, כלב ו-25$ בכיס, עבד שנים במפעלים ואולמות אירועים, כטכנולוג מזון, טבח וקונדיטור ותמיד קינן בו הרצון לפתוח מקום משלו. בהריון השני במשפחת שולמן, ראה דימיטרי את כמויות השוקולד, שאשתו צורכת במהלך ההריון, לקח חפיסה ליד והבין כמה דברים לא מומלצים יש בחפיסות, שמוכרים בחנויות ובסופרים.

שולמן התחיל להשתעשע במטבח ורקח את השוקולד המושלם כמתנת אהבה לאשתו. וכך צץ הרעיון לפתוח עסק לבישול שוקולד מעולה. מסיר לסיר השתפרו המתכונים, רעיונות חדשים צצו והעסק גדל, מ-10 מ"ר ל-35, ל-70 ועד למוזיאון השוקולד של שולמן, שגודלו 500 מ"ר והוא בעל תקרה גבוהה במיוחד. למה צריך תקרה גבוהה כל כך? בשביל להכיל כ-20 פסלים מדהימים העשויים מ….שוקולד. מפת ארץ ישראל, דוד בן גוריון, גולדה מאיר ועוד רבים עומדים בתוך היכל המוזיאון המקורר לצד מידע רב על הפקת שוקולד ותהליכי הכנתו ולצד תבניות שוקולד בנות 150 שנה, שהובאו מביתו של אספן מיוחד החי בחו"ל. ולמה דווקא? שולמן מאמין שהכל קשור. אלו לא רק חומרי גלם איכותיים, מקצוענות, הרצון לחדש וניסיון, אלא גם סביבה תומכת ושקטה, מלאת הרמוניה ואהבה רבה – כמו במשפחת שולמן! את השוקולדים של שולמן אפשר לפגוש, כמובן, במוזיאון ובמפעל השוקולד שבקיבוץ דפנה ובמלונות ויקבים הפורח.

המוזיאון מארח קבוצות גם של גדולים וגם של קטנים, להן מסביר שולמן על דרך הפקתו של השוקולד ומראה לכולם איך משפחה צעירה, יכולה לעשות הכל עם המון אהבה, התמדה ורצון. פרגנו לכל המשפחה ביקור במוזיאון אמנות השוקולד של שולמן. מובטחות לכם שעות של הנאה טעימה והמון תאווה ואהבה לשוקולד ולחיים בכלל. ואל תשכחו לשאול את שולמן מה השוקולד הכי מיוחד שהוא עובד עליו ממש עכשיו!

*יש לתאם מראש סיור במוזיאון.

*סגור בשבת למעט תיאום מראש של קבוצות.

מיקום