מוזיאון חצר תל חי

  • סיורים
  • אטרקציות ובילויים
  • אטרקציות לילדים
  • מוזיאונים וגלריות
  • תצפיות

מוזיאון חצר תל חי מביא את סיפור התקומה של תל חי ויישובי אצבע הגליל

לתצוגת מפה

מי מכיר את טרומפלדור? יופי, אפשר להוריד ידיים…. ואיפה קרה סיפור הגבורה של טרומפלדור? נכון. בתל-חי.
סיפורם של יישובי האזור, כפר גלעדי, מטולה ותל-חי, הינו סיפור ידוע על עמידה בגבורה מול מעשי שוד וביזה של תושבי האזור, שהתנגדו ליישוב ארץ ישראל ע"י מיטב בניה היהודים.

כולנו גדלנו על סיפור המופת ועל המשפט האל-מותי "טוב למות בעד ארצנו"…אבל כמה מאיתנו באמת יודעים מה באמת קרה שם? כמה מאתנו באמת מכירים את החיים באזור היפיפה של תל-חי לפני ואחרי סיפור הגבורה הנ"ל?

לשם כך הקימו את מוזיאון חצר תל-חי, הכולל אתר היסטורי מסודר ומשוחזר לפרטי פרטים, ארכיון ומרכז חינוכי. האתר מורכב מאבני בזלת מלפני 100 שנה ומארח סיורים (בהזמנה מראש) לקבוצות, משפחות ובודדים.
הסיורים כוללים מצגות מולטימדיה וסיור רגלי באתר. את הסיורים מעבירים סטודנטים וסטודנטיות, המשלבים את לימודי התואר עם עבודה חינוכית במוזיאון חצר תל-חי.

ליחידים ומשפחות יש סיורי לילה ויום, שאורכם כ-שעתיים (תלוי בסיור). האתר עצמו עומד על תל ומציע נקודת השקפה מדהימה על עמק החולה ולהרי הגליל והגולן. באתר תמצאו גם ספסלים ומדשאות בהן תוכלו לנוח לפני או אחרי הסיור.

חצר תל-חי הינה מקום אידיאלי למי שמעוניין לשלב, נוף מדהים, קצת מורשת א"י והמון זמן איכות משפחתי. הסיורים נעשים בהדרכה ובתיאום מראש בלבד 

המוזיאון פתוח בימים א-ה בין השעות 09:00-15:00, יש לתאם ביקור מראש בטלפון: 04-6951333 

בימי שישי ושבת המוזיאון סגור.

מיקום