מחלבת אלטו

למבקרים במעדניית מחלבת אלטו צפויה חוויה אותנטית. מבט אל אולם הגיבון, ניחוח הגבינות המשכר, שפע טעימות ויחס משפחתי חם. במעדניית המחלבה ניתן גם להזמין ,מגוון אריזות מתנה ייחודיות ופלטות גבינות לאירועים.
  • קפה ומאפה
  • חלבי
  • כשר
לתצוגת מפה

באלטו, המחלבה המשפחתית בקיבוץ שמרת, קיים רצון מוזר בנוף הישראלי. הם אינם רוצים להיות הכי גדולים או הכי מפורסמים, אלא הכי איכותיים. התחביב של אריאל, הגבן המומחה של אלטו, החל טרם ימי ההפרטה של הקיבוץ.

מעבר לעבודה ברפת הפרות, היה אריאל דואג לחלק מהגבינות היותר איכותיות, שהוגשו בחדר האוכל של הקיבוץ. כשהופרט הקיבוץ, קפצו אריאל, יונת, שקד הבת הבכרה ושלושת ילדיהם למים העמוקים של פתיחת עסק עצמאי והקימו את אלטו.

כבר בתחילת הדרך נעשו כמה החלטות עקרוניות. מייצרים מוצרים רק מחלב עיזים – בגלל הצמחונות והבריאות, איכות לפני הכל – לא משנה אם זה אומר שנשאר קטנים, שואפים לתפיסה של הכל במקום אחד – ואכן לפני כשנה עברו המחלבה, מרכז המבקרים, המעדנייה ובית הקפה החדש לשהות תחת קורת גג אחת, היכן שהיה פעם חדר המטבח של הקיבוץ.

כמו יקבי הבוטיק שאנו מכירים, גם אלטו (גובה באיטלקית) היא מחלבת בוטיק על טהרת חלב עיזים. המבחר גדול וקשת המוצרים רחבה: גבינות רכות, גבינות קשות, גבינות מיושנות, יוגורטים, פריגורטים ועוד. אריאל, משתדל תמיד לאתגר את עצמו ולחדש לקהל הלקוחות הנאמן מהסביבה ולכן לקראת קיץ 2013 החלו לייצר באלטו גם גלידה מיוחדת מחלב עיזים, ללא חלב פרות או מרכיביו.

באלטו, כפי שציינו הכל קרוב להכל. יש את בית הקפה המשובח, המשרה אווירה משפחתית ולא בכדי. רוב הסיכויים שאחד מבני המשפחה, הכין את כוס הקפה והגבינות בזמן שבן או בת משפחה אחרים, מגישים לכם את ארוחת הבוקר הנהדרת לשולחן.

אז אם אתם על כביש עכו נהריה ומחפשים לטעום טעם איכותי של גבינות עיזים או גלידת עיזים ייחודית ומפנקת עצרו באלטו ותקבלו אווירה חמימה ומשפחתית, כמו שרק באלטו יודעים לתת!

מיקום