מסלולי מים בצפון

  • מתאים לכלבים
  • נגיש
  • המלצות לימי טיול
  • מסלולי הליכה
  • מסלולי מים
  • מעיינות

כשחם – חם – חם, לא נותר למטיילים אלא לטייל – מהמזגן למעיין! הנה ההמלצות שלנו למוקדי טבילה נעימים במהלך הקיץ, כולל מסלולי מים בצפון מומלצים

לתצוגת מפה

 בגליל העליון:

|1| חוף הדקל – מסלול קליל לגן עדן בבניאס

חוף עם לגונות רדודות ומדהימות מוקפות עצים וצמחייה ירוקה! מושלם לשכשוך נעים במים הקרירים של הבניאס.
איך מגיעים? רושמים ב:waze "חניון הדקל" הדרך מעט משובשת אך מתאימה לכל סוגי הרכבים, הכניסה נמצאת מול קיבוץ כפר סאלד, בדרך תעברו בחורש אקליפטוסים ובין מטעי נשירים. חונים בחניון ועוברים רגלית שער ירוק לרכבים, פונים שמאלה לכיוון דרום, והולכים כ700 מטר במקביל לבניאס, עד שרואים פנייה לפינת הדקל. שם פונים ימינה והגעתם לגן עדן בגליל! ניתן להמשיך וללכת דרומה לאורך הבניאס, שם תמצאו פינות חמד רבות בהן ניתן לשבת וליהנות מהצל ומכניסה למים. חשוב לדעת: היזהרו מזרימות חזקות בחלק מהמקומות לאורך הבניאס. ההליכה עד לחוף הדקל בשביל עפר מישורי ונגיש לעגלות. שמרו על הניקיון, הביאו אתכם שקיות זבל. המסלול הינו הלוך חזור. במידה ורוצים להאריך את הטיול ניתן להשאיר רכב שני בחניון האקליפטוס וללכת לאורך גדת הבניאס כ-2 ק"מ. אין שירותים באזור, הכניסה ללא עלות וללא תיאום.ר

|2| עין תינה- מעיין למרגלות רמת הגולן

מסלול הליכה רטוב ירוק ופורח למרגלות רמת הגולן בעמק החולה.
איך מגיעים? רשמו ב:waze עין תינה והחנו את הרכב בחניון העפר. לאלה מבינכם עם רכבX4 4 ניתן להמשיך בדרך עד להגעה אל האקליפטוסים וחניה בחניון לידם. לכל השאר החנו את הרכב בחניון והמשיכו עם הסימון בהליכה של כ10 דק' ללא צל עד להגעה לתחילת המסלול – סמוך לאקליפטוס הגדול. מס' אפשרויות להליכה במסלול: המסלול היבש- ניתן ללכת במקביל לערוץ ומשמאלו אל הנביעה בה יש גם מפל קטן ומרשים. בחלקו של מסלול זה יש עליה מאתגרת.

המסלול הרטוב – תחילת המסלול בכניסה לבריכה עם מים עד המותניים בסמוך לאקליפטוסים, משם הולכים נגד זרימת המים, בחלק מהדרך מעקה ברזל וברובה המים רדודים ומגיעים עד לקרסול ולברכיים. בהמשך הדרך ישנה עלייה מעט מאתגרת אל המפל ומשם חוזרים באותה דרך חזרה לאקליפטוסים. מסלול מעגלי המשלב הליכה בשני המסלולים היבש והרטוב.
חשוב לדעת: למעט באזור האקליפטוסים, רוב המסלול אינו מוצל. רק באזור האקליפטוסים ישנם פחים. מומלץ להביא איתכם שקיות זבל. הכניסה ללא עלות וללא תיאום, מתאים למשפחות עם ילדים. סך אורך המסלול הלוך חזור לחניון הרגיל- כ2.4 ק"מ. הדרך נגישה עד להגעה לחורשת האקליפטוסים.

|3| עין דבשה- מסלול מים רטוב וטחנת קמח עות'מאנית

על גבול רמת הגולן ועמק החולה תמצאו מעיין נובע ומקסים ביופיו- עין דבשה.
איך מגיעים? רשמו עין דבשה בwaze: החנו את הרכב בחניית העפר מצד ימין לכביש. עברו את הכביש בזהירות לצד השני והיכנסו במעבר בקר. התחילו ללכת בעלייה מתונה ובמהרה תגלו את המים משמאלכם. ההליכה במסלול היא בתוך פלג מים רדוד אשר מגיע ממבנה הבזלת של טחנת הקמח, שקיים בצורתו המקורית כמעט באופן מלא. ניתן לראות את אבן הרחיים הגדולה, וכן לטפס בזהירות רבה על גג המבנה ולראות את אמת המים, שוויסתה את מי המעיין אל טחנת הקמח. ההליכה בתוך מים רדודים שמגיעים על לקרסול נגד הזרימה, ואורכת כ-15 דק' לצד, חלקה בעלייה מתונה והחזרה באותה דרך. לאורך הדרך ספסלים לישיבה בתוך המים תחת צל העצים. חשוב לדעת: אין פחים לאורך המסלול לכן יש להביא שקית זבל אתכם. המסלול הינו הלוך חזור. מתאים לכל המשפחה. המסלול אינו נגיש. הכניסה ללא עלות וללא תיאום.

בגליל המערבי:

|1| עין חרדלית

בין הישובים עבדון ומנות מסתתר מעיין שמימיו צוננים וצלולים כבדולח. בין הצמחייה הרבה המקיפה אותו עצי דולב ענקיים ותאנה נותנת פרי, אשר מעניקים צל נעים על ערוצו.
איך מגיעים? רושמים בwaze: חניון עין חרדלית. חלק מהנסיעה הינה בדרך משובשת אך עבירה לכל רכב. החנו את הרכב בחניה הסמוכה למתקן מקורות, מכאן יש מס' אפשרויות לשכשוך וטיול:
טיול מים קצרצר לכל המשפחה – חזרו רגלית לכביש גישה ממנו הגעתם ופנו שמאלה לכיוון השער. היכנסו בשער להולכי רגל, המשיכו בהליכה רגלית על דרך הכורכר ומהר מאוד תגלו את המים ועצי הדולב ותגשימו חלום ליום קיץ חם. משם תוכלו להמשיך עם השביל היבש עד שתגיעו לאזור בו על מנת להמשיך יש לחצות את הערוץ. חצו את המים והמשיכו בשביל עד שתגיעו לגשר, משם ניתן להמשיך עוד כמה מאות מטרים עד שמגיעים לנביעה ולבריכה יפיפייה אליה מגיעים בפנייה מוסתרת מצד שמאל. ניתן גם בגשר להיכנס אל המים ולפנות ימינה חזרה לכיוון ממנו באתם רק בהליכה בתוך המים עם הזרימה. לאורך ההליכה פינות ישיבה רבות על גדות הערוץ בהם ניתן לעשות פיקניק. לבסוף ניתן להגיע עד למקום בו חציתם את הערוץ.
הבריכה סודית- החנו את הרכב בחניון, ולכו לכיוון דרום מערב(לא לכיוון מתקן מקורות) בדרך עברו ליד המבנה העתיק, לכו במורד השביל לאורך הגדה, בין שבילי העצים משמאל ותמצאו את הבריכה הסודית של עין חרדלית. חשוב לדעת: ההליכה בעין חרדלית קלה אך נגישה לעגלות בחלקה הראשון בלבד עד להגעה בו יש לחצות את הערוץ. המסלול אינו מעגלי מלבד חלקים אותם ניתן לעשות בהליכה במים בשילוב עם הליכה בשביל היבש. אין שירותים במקום, ואין פחים לאורך השמורה. יש להביא איתכם שקיות זבל ולשמור על הניקיון. חשוב להגיע מוקדם ככל הניתן על מנת להימנע מעומס מטיילים.

|2| הלגונה הכחולה

ממוקמת בצמוד ומדרום לחוף בננה ביץ' ברצועת החופים בין ראש הנקרה לנהריה. הגאות והשפל כמו גם מערת הסלע המחברת את הלגונה אל הים משמרים את צבעה היפה והצלול ואת המים הרדודים שיוצרים בריכה מושלמת למשפחות.
איך מגיעים? על כביש 4, לפני קיבוץ גשר הזיו (מדרום) פונים שמאלה, חולפים על פני חוף בננה ביץ' משמאל, כשמגיעים לקו הים חונים לצד הדרך ויורדים אל הלגונה. למשתמשים בwaze: רושמים בננה ביץ', מגיעים לחניון וממשיכים לכיוון הים בפנייה שמאלה עד שמגיעים לקו הים וללגונה. חשוב לדעת: אין שירותי הצלה באזור. אין צל.

|3| חוף אכזיב

חוף אכזיב משתרע מנהריה ועד לחוף בצת ומאופיין בסלעים בעלי צורות מרתקות ובאינספור לגונות ובריכות שכשוך רדודות שמתאימות מאוד לבילוי עם כל המשפחה.
איך מגיעים? רושמים בwaze שמורת חוף אכזיב אך במקום להיכנס לחניון השמורה פונים ימינה לכיוון צפון לדרך כורכר. בדרך זו חולפים על פני "מדינת אכזיב" ונוסעים לאורך קו הים. בדרך המון בריכות שכשוך ולגונות שלצדן ניתן לחנות את הרכב. עוד בדרך זו תוכלו להתרשם מפסל האנדרטה – "פסל ים" אותו יצר הפסל יחיאל שמי ומוצב על חוף הים באכזיב בגובה 5 מטרים לציון ההעפלה לארץ ישראל. חשוב לדעת: אין שירותי הצלה באזור. אין צל.

מיקום