מסעדת בית שלום

  • טבעוני
  • לא כשר
  • פתוח בשבת
  • Take away
  • בשרי
  • מסעדת שף

מסעדת בית שלום – מסעדת בוטיק שאמית משובחת המציעה גם בית קפה ובר באווירה גלילית

לתצוגת מפה

ארוחת בוקר ובארנצ' גליליים עשירים – כל מרכיביה של ארוחת הבוקר הן עבודת יד. תפריט המסעדה הוא מהמטבח השאמי (סורי – לבנוני – איכרי הגליל הראשונים).
בימי שישי ושבת היצע בשרים איכותי לצד תפריט צמחוני וטבעוני.

ברחוב הראשי והמשופץ של המושבה הציורית מטולה, בלב גן פורח וירוק עומד אחד מהמבנים המרשימים בכל מטולה, בית משפחת הוד, לשעבר פיין, שהוסב למסעדה נהדרת בשם בית-שלום.

הבית, בן 120 שנה, שוחזר מבפנים בצורה מדהימה ומבחוץ טופחה סביבה ירוקה המשרה שלווה על המבקרים. הבית ביתם של משפחת חקלאים מטולאית, שקנו את כלי העבודה עוד מהברון רוטשילד, מהווה אבן שואבת לחובבי קולינריה מכל הארץ.

ארוחות הבוקר המפנקות, המוגשות במסעדת בית שלום, זכו להיות בין עשר ארוחות הבוקר המומלצות בישראל של אחד המדורים. תפריט הצהריים והערב שזור במאכלים ביתיים מבית המשפחה ,ששודרגו בעזרת דמיונו, כשרונו וניסיונו של השף אסף אוטולונגי.

בתפריט תמצאו מנות בשר, דגים ואף מנות לצמחוניים. גם מנות הילדים מוקפדות ומושקעות, כדי שהבילוי המשפחתי לא ייגמר בפיתה בצדו של כביש. חלל המבנה המרשים, כאמור, מלא באמנות של בת המשפחה ומיסדת המסעדה, מרים, הרוקמת ועושה אמנות בבד ובחומרים זמינים לכולם, זה שנים רבות.

בימים אלו, מספרת מרים, נבנית גלריה מיוחדת לתצוגה ומכירה של יצירות אותן ממשיכה מרים ליצור. כמשפחת חקלאים שמחזיקה עדיין ב-120 דונם של מטעים. תוכלו לטעום כמה מהמעדנים הייחודיים של בית שלום כמו עוגת תפוחים של הסבתא של מרים ולשתות מיץ תפוחים הנסחט ישירות מתפוחים טריים מהמטע.

 

מיקום