מצפה נמרוד

  • נגיש
  • טיולים
  • תצפיות

ביקור מרגש בתצפית מרהיבה

לתצוגת מפה

טיול במצפה נמרוד וחופשה מהנה ברשת מלונות מטיילים

ברשת מלונות מטיילים תיהנו משילוב מנצח של אירוח מפנק עם יציאה לטיולים נפלאים ברחבי הצפון, המתאימים לכל הרכב ודרגת קושי. נשמח להמליץ לכם על מסלולים מיוחדים בהם התנסינו בעצמנו ועל אירועים ואטרקציות באזור והפעם – המלצה על מצפה נמרוד במושבה הקסומה ראש פינה בגליל העליון.

על המקום

מצפה נמרוד ממוקם בגובה של כ-500 מטרים מעל פני הים, באתר השחזור אשר במושבה הפסטורלית ראש פינה. המצפה מנציח את זכרו של נמרוד שגב ז"ל, יליד ראש פינה ואת זכר חבריו לצוות הטנק, שנפלו בשנת 2006 במהלך שירות מילואים במלחמת לבנון השנייה. במצפה מוצבים ארבעה סלעים עליהם חקוקים שמותיהם של הנופלים: נמרוד שגב, גלעד שטוקלמן, ניר כהן ונועם גולדמן.

מה כולל הטיול?

המצפה משקיף אל נופים מרהיבים ובהם רכס החרמון, רמת כורזים ועמק החולה, אותם תוכלו לראות מבעד למשקפת גדולה המוצבת במרפסת התצפית. בעמדה הקולית במקום תוכלו להאזין לסיפור חייו של נמרוד שנהרג בגיל 28 והותיר אחריו הורים, אח, רעיה ובן. בעמדה קולית נוספת תוכלו ללמוד על היסטוריה והמורשת המרתקת של ראש פינה. עוד במקום – גן צמחים ארץ ישראליים מגוון וצבעוני הכולל עצי אלון, תאנה וזית. לאחר הביקור במצפה, מומלץ להמשיך ולטייל באתר השחזור, הנחשב לאתר מורשת עולמי ובו: גלריות, גנים ציבוריים, מערת שלמה בן יוסף ועוד.

זהו טיול מרגש שלא משאיר אף עין יבשה, המאפשר למבקרים להתייחד עם הנופלים וללמוד על המורשת של מדינתנו, בנקודת תצפית לעבר נופיה המרהיבים.

חשוב לדעת

  • ניתן להגיע למצפה בכל עונות השנה
  • הטיול נגיש לעגלות תינוקות ולבעלי מוגבלויות
  • המסלול מתאים לכולם: יחידים, זוגות, קבוצות ומשפחות
  • מומלץ לשלב את הביקור במקום עם סיור בראש פינה ובטיול בשמורת נחל ראש פינה

איך מגיעים?

סעו על כביש 90 ופנו שמאלה בצומת ראש פינה. המשיכו ישר עד שתגיעו למגרש החניה של אתר השחזור בראש פינה ומכאן המשיכו בהליכה של כ-5 דקות לפי השילוט, עד למצפה.

מיקום