מרכז תיירות כפר מסריק- לחוות קיבוץ

  • אטרקציות ובילויים
  • מוזיאונים וגלריות
  • מרכזי מבקרים
  • תרבות וקולינריה

הקיבוץ הוותיק כפר מסריק פותח את שעריו ומציע חוויה יחידה במינה של סיור בשבילי הקיבוץ, ביקור בחצר ראשונים, טיול לנחל נעמן וארוחה בחדר האוכל הקיבוצי.

לתצוגת מפה

אחת הדרכים המהנות לחוות את הרוח הקיבוצית של פעם היא במרכז מבקרים זה, המציג את סיפורו הייחודי של קיבוץ כפר מסריק. הקיבוץ החל את דרכו בשנת ,1933 ובשנת 1938 התמקמו מתיישביו באזור ביצת נחל נעמן. הביצה לא אפשרה לקיים חקלאות, ועל כן הקימה התנועה הקיבוצית בכפר מסריק שני מפעלים גדולים – מפעל אסקר לייצור אספלט קר וצבעים (לימים טמבור) ובית החרושת נעמן לייצור לבנים לבנייה, שהפך בשנות החמישים למפעל לכלי בית. היו אלו המפעלים הראשונים של התנועה הקיבוצית בארץ. בהמשך פיתח כפר מסריק מפעלי תעשייה נוספים, ולצידם טיפח את התרבות והקהילה. כיום הקיבוץ עבר שינוי באורחות החיים, אך בחר להמשיך לקיים את הרוח הקיבוצית.

באתר מסיירים במבנים קמרוניים משנות הארבעים שנבנו מלבנים אדומות תוצרת נעמן, צופים בסרט במרכז המבקרים, מבקרים בסנדלרייה האותנטית, בצריף הראשונים, בגלריית מוניו שבה מוצגת תערוכת נעמן פורצלן, ומשוטטים בשבילים בין המכבסה, הקומונה ובתי הילדים. נוסף לכך נוסעים או הולכים לגבעת הדייגים, המזמנת תצפית על אזור הגליל ועמק זבולון, שומעים את סיפורו המרתק של נחל נעמן ונהנים מנופי השדות החקלאיים ובריכות הדגים.

רעיונות לפעילויות: לקבוצות, ובתיאום מראש, ניתן לערוך סיורי ליקוט,טיולי אופניים, ערבי תרבות ועוד.

במיוחד לילדים: מומלץ לחוות את הרוח הקיבוצית דרך משחקים של פעם (לקבוצות ילדים ומשפחות,) ריקודי עם
בבגדי חלוצים, ציור על צלחות פורצלן בהשראת תערוכת נעמן, שירה בציבור ועבודת יצירה בסנדלרייה.

הידעת? את הקיבוץ הקימו בשנת 1933 גרעינים של חלוצים
צעירים מצ’כיה ומליטא, ולכן כונה בראשיתו “צ’כו-ליטא.”

מלונות מטיילים בקרבת האטרקציה
מיקום