סיורי סליחות

  • פסטיבלים ואירועי תרבות

חודש אלול, יש הקוראים לו חודש הסליחות מפני שעבור רבים מאיתנו זה בדיוק הזמן לחשבון נפש לקראת ראש השנה החדשה.
במקומות שונים בארץ נותנים מקום מיוחד לחודש זה על ידי קיום סיורי סליחות ייחודיים, המכבדים ומציינים את חשבון הנפש.

לתצוגת מפה

סיור סליחות בצפת – בשביל בלב

מסע לילי מיוחד וקסום, למפגש מלא השראה צפתית אותנטית עם סיפורים, הצגות ומגוון פעילויות ייחודית המשולבות במהלך הסיור עם מוזיקה יהודית עתיקה ופיוטי סליחות והכל במיוחד לחודשי הרחמים והסליחות. נצא לסיור לילי מיוחד במינו בעקבות דמויות המופת מהמאה ה – 16, נפסע בין הסמטאות הקסומות של העיר העתיקה ובין הבתים של רובע האומנים וננסה להאזין לסוד ולשירת האהבה והכמיהה שגילו והלחינו מקובלי צפת. במהלך הסיור ניתן לשלב ממגוון הרחב של הפעילויות של "בשביל הלב": מדיטציה במערה עתיקה לאור נרות שיחות במגוון נושאים מגוון חצרות צפתיות ומתחמים מעוררי השראה לבחירתכם ועוד…
את סיום הערב אנו מסיימים בהופעה מיוחדת הנקראת "אדון הסליחות".
"אדון הסליחות" הינה הופעה ייחודית המשלבת את פיוטי הסליחות מהעדות השונות וסיפורים והנחיה של הערב. ההופעה מתבצעת במגוון מתחמים לפי גודל הקבוצה ואופי ההופעה. כמו כן ניתן לארגן תפילה של סליחות באופן אישי לקבוצה באחד מבתי הכנסת העתיקים ועוד…

הסיור לקבוצות או משפחות החל מ8 משתתפים. מתאים מגיל 8 ומעלה. סיורי הסליחות מתקיימים החל מראש חודש אלול (אמצע אוגוסט 2023) ועד יום הכיפורים (24.9.23)
 לפרטים והרשמה 04-682-6489

סיור סליחות בצפת העתיקה- מרכז אסנט

מרכז אסנט מזמין אתכם לחוות מכל הטוב שיש לצפת העתיקה להציע. בסיורי הסליחות בסמטאות צפת, תפגשו את הסיפורים של העיר הקסומה, מול נופים שובי לב ופיוטי הסליחות המרגשים. מוזמנים לחוויה משפחתית בעיר קסומה.

ימי רביעי: סיור עששיות וסליחות מוסיקלי
תאריכים: 20/09 | 13/09 | 06/09
בסיור זה כל משתתף מקבל עששית נפט שתלווה ותאיר את הדרך בין סמטאות העיר העתיקה. הסיור בליווי נגן גיטרה , שילווה את הסיור בשירים וניגונים. במהלך הסיור נבקר ביער גלילי למופע ניגונים באווירת פיוטי הסליחות.

ימי חמישי: סיור סליחות ומופע הניגון הגלילי.
תאריכים: 21/09 | 14/09 | 07/09

נסיים את הסיור עם מופע "הניגון הגלילי" – מופע מרגש של פיוטי הסליחות – שיפתח לנו את הלב לחוויה מרוממת שתשאיר אותנו עם טעם של ריחוף.

ימי שישי: סיור סליחות "סיפור בסמטאות"
תאריכים: 22/09 | 08/09
מזמינים אתכם לחוות את נופיה הקסומים של צפת היפה. בסיורי סליחות בצפת, תפגשו את הסיפורים של צפת, מול נופים שובי לב, מקומות ציוריים והאווירה השמימית של ימי הסליחות.

  • הסיורים בשעות הלילה מלבד יום שישי
  • הסיורים יוצאים עם מינימום 15 משתתפים.
  • לפרטים נוספים והרשמה: 0778040574

סיור סליחות בפקיעין – בית זינאתי

בעיתוי הזה, של חודש אלול, של הסתיו שמתחיל לצנן את הערב ושולח ריחות נעימים לאף, אנחנו פותחים ב"סיורי הסליחות" בכפר פקיעין: מתחילים במערת שבי שמעון בר יוחאי, יורדים אל מעיין הכפר, ממשיכים אל בית הכנסת בליווי מדריך, גיטרה, ועששיות. בבית הכנסת עורכים סדר "סליחות" מקוצר: קטעי שירה נבחרים ומרטיטים. משם יחד אל המוזיאון הקטן והביתי – טועמים בקלוואה, שותים תה, ומסיימים במיצג אור קולי.
מדי חודש אלול תלמידים, ועדי עובדים וחיילים פוקדים את פקיעין העתיקה. וקצת מתנקים. ניתן לשלב אמירת סליחות בבית הכנסת העתיק בפקיעין, כלייזמר או שיחה בענייני הימים הנוראים.
לפרטים והרשמה: 04-999-7197.

  • הסיור ייצא במינימום  30 נרשמים
  • יש לתאם מראש.
מיקום