סמרתון

  • פסטיבלים ואירועי תרבות
  • אקסטרים
  • טיולי חורף
  • שמורות טבע
  • תצפיות

הסמרתון הוא אחד מאירועי הדגל המתקיימים בערבה הדרומית. מדובר במרוץ אופני הרים מדברי, עתיר סינגל טרקים שיחגוג ב-2024 את מהדורתו העשירית!

לתצוגת מפה

הסמרתון הוא אחד ממרוצי השלבים (Stage Races) הייחודיים והיפים בעולם, ובשל העובדה שהוא מתקיים במדבר – סביבה קיצונית, צחיחה ומבודדת לכל הדעות – הוא נחשב לאחד המאתגרים שבהם לציוד הרוכב ולגוף ונפש הרוכב.

המירוץ המסורתי מתרחש בסוף כל חורף, ולקראת האביב- בתחילת מרץ, כשהמדבר נמצא בשיא פריחתו וליבלובו, תנאי הרכיבה מושלמים, הצבעים עזים, והטמפרטורות מצוינות לרכיבה.
לסמרתון מגיעים אלפי רוכבים מהארץ ומרחבי העולם שנהנים ממזג אוויר מושלם ואיזון נדיר בין אווירה מדברית משוחררת לרכיבה קשוחה על סינגלים ודרכי עפר עתיקות ששורטטו, בין השאר, על ידי שיירות גמלים, והותאמו לרוכבי אופניים ע"י מתכנני ובנאי שבילים מהטובים בעולם!

ההזנקה לסמרתון! צילום: יפית

וקצת מידע חשוב לרוכבים המתעניינים

הסמרתון הוא מרוץ מרתון אופני הרים ייחודי המתקיים כולו באזור הערבה הדרומית ומתבסס על תשתיות שבילים מהטובות בעולם. 55% משבילי הרכיבה בתחרות הם סינגלטרקים מדבריים ייחודים, שתוכננו בקפידה ונבנו במלאכת מחשבת ובהשקעת ענק, חלקם על בסיס נתיבים קדומים של שיירות גמלים שסחרו לאורך דרך הבשמים במשך מאות שנים.

מסלולי הסמרתון לוקחים את המשתתף לפיסות נוף מטריפות ואייקונים גיאולוגיים מהיפים והייחודיים בעולם. מתחרים בינלאומיים בעלי שיעור קומה ועיתונאי אופניים מהמגזינים והאתרים הנחשבים בעולם, הגדירו את הסינגלים במרחב חבל אילות ושל פארק תמנע בהם עובר הסמרתון בסינגלים מהיפים בעולם, ואת מרחב הערבה הדרומית כ-top ten riding destination.

הסמרתון הוא אירוע שיסודו הוא ה״רכיבה״, The Ride. כל השאר זו עטיפה. הלופ היומי חייב להיות לא-טריוויאלי, כזה שתרצו לחזור ולרכוב שוב אחד לאחד אם תהיו פה לבד או עם החבורה הפרטית שלכם. בארבע השנים האחרונות אנו חושפים בכל סמרתון מקטעי רכיבה חדשים, לצד רכיבה באייקונים קיימים וידועים ברחבי הארץ ובעולם דוגמת שני הסינגלים של פארק תמנע, סינגל הר ברך (חלק משביל ישראל באופניים) ועוד. אחוז הסינגלים הממוצע בסמרתון – 55% בסמרתון 2023 – הוא הגבוה בתחרויות המרתון בארץ, ומהגבוהים בעולם.

החודש במלונות מטיילים

לצלול למדבר
החל מ-480 ₪ לזוג
מיקום