עין חרדלית

יש רגעים שבהם פשוט אומרים לטבע תודה. רגע אחד כזה הוא טבילה במים צוננים במהלכו של יום קיץ לוהט. כזו חוויה מזמן לכם עין חרדלית הקטן והנחבא.

  • מתאים לכלבים
  • טיולים
  • מסלולי הליכה
  • מסלולי מים
  • מעיינות
לתצוגת מפה

לעין חרדלית מומלץ לבוא עם בגדי ים ועם נעליים מתאימות למים. המסלול קל ונעים ומתאים כמעט לכולם קטנים וגדולים כאחד.


שלבו טיול מרענן בעין חרדלית עם חופשה נהדרת ברשת מלונות מטיילים!

כל מלון מטיילים משמש כנקודת יציאה לטיולים הכי מעניינים בגליל וכמרכז מידע לפעילויות, אירועים, סדנאות, פסטיבלים ועוד המתקיימים באזור. את כל ההמלצות שלנו תקבלו רק אחרי שכבר ניסינו אותן בעצמנו!

עוד על המעיין

עין חרדלית הוא מעיין שופע בחורף, אך בחודשי הקיץ ספיקת המים שלו יורדת משמעותית. חלק ממימיו משוחררים לטבע, אך רובם "נתפסים" על ידי חברת מקורות ומועברים למתקן סינון סמוך כדי לספק מי שתייה ליישובי הגליל המערבי. המתקן ממוקם כ-12 ק "מ מערבית לעין זיו. בין הישובים עבדון ומנות מסתתר מעיין שמימיו צוננים וצלולים כבדולח. בין הצמחייה הרבה המקיפה אותו עצי דולב ענקיים ותאנה נותנת פרי, אשר מעניקים צל נעים על ערוצו, שבו פזורים סלעים ככורסאות להלך העייף. פירוש השם חרדלית: "זרם מים מהיר וגועש היורד מן ההר", אבל כאן שום זרם מהיר לא מאיים על הנח בצילו.

איך מגיעים: בקטע כביש 70 בין צומת כברי לשלומי, פונים לכיוון מזרח ועוקבים אחרי השילוט המפנה ליישוב מנות. חולפים על פני הכניסה ליישוב וממשיכים על הכביש 1.8 ק"מ. פונים ימינה לכביש משובש (סימון שביל ירוק), נוסעים 1.2 ק"מ נוספים כשמשמאל תראו רחבת חניה גדולה לצד מתקן שאיבה וסינון גדול של "מקורות". המשיכו עד הקצה הצפוני של מגרש החניה והחנו שם את הרכב. חזרו רגלית לכביש גישה ממנו הגעתם ופנו שמאלה לכיוון השער. היכנסו בשער להולכי רגל, המשיכו בהליכה רגלית על דרך הכורכור ומהר מאוד תגלו את המים ועצי הדולב ותגשימו חלום ליום קיץ חם.

ניתן ללכת במים הצוננים או לשכשך בהם על מנת להתאושש מהחום הכבד. מסביב צמחייה ועצים גדולים המצלים על המתרחצים וחורשים בלחש מזימה עם הרוח.

אם תרצו להמשיך, חצו את הנחל והמשיכו ללכת על השביל עד שתגיעו לחלק שזורם על דרך בטון. משם תוכלו להיכנס למים וללכת בתוך הנחל נגד כיוון הזרימה, עד שתגיעו חזרה לנקודה בה ראיתם את הנחל לראשונה.

החודש במלונות מטיילים

מיקום