עין כובשים

  • מעיינות

יער חניתה הוא יער גדול ורחב המשתרע על רכס הר שנקרא רכס סולם. גודלו כ-2,300 דונם והוא אחד מהחורשים הטבעיים המרתקים בגליל. בלב היער מסתתר מעיין קסום וצלול.

לתצוגת מפה

איך מגיעים?

ליער חניתה מגיעים מכיוון שלומי וממשיכים צפונה בכביש 8990 לקיבוץ חניתה. יער חניתה נמצא מימין לכל אורך הדרך. נאתר את הפניה לחומה ומגדל וכ-200 מ' אחריה נפנה שוב ימינה בדרך מהמסומנת בצע הירוק. דרך זו תוביל אותנו לעין כובשים. ניתן להגיע לעין כובשים ברכב פרטי למרות שהסימון מרמז שהדרך נדרשת לרכבים מסוג 4X4.

עין כובשים או בשמו הערבי עין אל-ביד. הוא מעיין שכבה דל, המשמעות המיידית היא שבקיץ לצערנו הוא מתייבש. צבעו הלבן מצביע על כך שהוא נובע מתור סלעים רכי יחסית של קירטון (גיר). בשנים האחרונות האיצה קק"ל את פיתוח סביבת המעיין וכיום הוא אתר מוסדר ונעים עד מאוד.

לאחר שנחנה את הרכב לצד הבוסתן שבו נמצא עצי חרובים וכמה שולחנות לפיקניק. נגלה את בריכת המעיין קטנה עם שתי אבנים בתוכה. בעבר שימש עין כובשים את מתיישבים חומה ומגדל כמקור מים, אך הובלת המים הבעייתי גרמה לכך שבאר נוספת נחפרה בסמוך ליישוב. נמשיך ונעלה עם גרם מדרגות מעץ, בתוך הצמחייה במקביל לזרם המעיין, עד למקום נביעת המעיין. שם נראה בריכת מים נוספת לשכשוך רגליים ממנה נשקף נוף נהדר של היערות עד לים התיכון. ליד הבריכה העליונה ממוקם ספסל שחרור המחשבות… שבו ותיהנו מרגעים של שלווה בטבע.

העדינות של הטבע בשילוב זרימת המים פשוט נפלאה. אם אתם מחפשים מקום אינטימי לעצירה נעימה בזמן טיול בגליל המערבי או לפיקניק משפחתי קצר ואיכותי. עין כובשים זה המקום עבורכם.

מיקום