עין מימון

טיול בואדי אל מימון מעין חשק לעין מימון שברמת הגולן ומזמין לשכשוך מרענן וטיול נפלא

  • מתאים לכלבים
  • טיולים
  • מסלולי הליכה
  • מסלולי מים
  • מעיינות
לתצוגת מפה

בימים אלו שהחורף הולך ואוזל והאביב בפתח נצא לטיול במדרונות הירוקים של רמת הגולן, פריחות של אביב ילוו אותנו, גם שטיח הנוף הססגוני של עמק החולה, אצבע הגליל והרי נפתלי,

איך מגיעים?
בצומת גונן על כביש 918, נפנה מזרחה לכביש 959 לכיוון ווסט ברמת הגולן. לאחר כ-200 מטר, הכביש מתעקל בצורה חדה שמאלה, שם נחנה את הרכב הפרטי ונעלה ברגל בשביל עפר המסומן בכחול אל עבר עין מיימון.

מסלול הטיול:
בדרך, לאחר כ-15 דקות, נחפש את השביל המוביל אל עין חשק, נפנה מהשביל המסומן, במזלג ה-1 ימינה ובמזלג ה-2 שמאלה ונרד עם השביל הצר אל המעיין.

מומלץ לעצור בפינת חמד זו, שבה בריכת מים צלולים וקרים, הנסתרת מהעין ומוקפת צמחיית נחלים עשירה. נקודה רומנטית זו מושכת אליה זוגות אוהבים רבים (וזהו מקור שמו של המעיין) או כל מטייל שמחפש פינה שקטה וקסומה.

אלו שיהיו אמיצים לטבול במים הקרים בעונה זו, מומלץ שיעשו זאת בזהירות רבה.
נחזור אל השביל המסומן ונמשיך להעפיל במדרון הגולן אל עבר עין מיימון, כ-30 דקות עד לחורשת אקליפטוסים ועצי תאנה, סבך של צומח נחלים עם שיחי פטל, נענע וקנה. בתוכם נגלה בריכה עגולה וקטנה אליה זורמים מי המעיין.

המעיין הקסום שופץ לזכרו של סמ"ר צחי קרייפס, לוחם פלס"ר נח"ל ובן קיבוץ המעפיל, שנהרג במלחמת לבנון השנייה. מכאן אפשר או לחזור אל הרכב שהשארנו בתחילת המסלול או לחילופין – להמשיך ולטייל עד לנחל חמדל.
כדי להגיע לנחל, נמשיך עם הסימון הכחול מעין מיימון דרומה, באותו קו גובה במדרונות הגולן, כ-3 ק"מ נוספים. בדרך נחצה את אפיק הנחל ונפנה במדרון מערבה עם הסימון, עד למפגש עם כביש 918, בנקודה בה החנינו את רכב האיסוף .

בימים של תחילת מרץ, פריחת התורמוסים בשיאה במדרונות האלו ומרבדים סגולים צובעים את הנוף, מומלץ למהר וליהנות .

נכתב ע"י מורת דרך תרצה ניב 052-2473188

מיקום