עין תינה

  • מתאים לכלבים
  • מסלול מעגלי
  • טיולים
  • מסלולי הליכה
  • מסלולי מים

עין תינה הוא מעיין קסום הממוקם למרגלות רמת הגולן בסמוך לעין דבשה ולקיבוץ גונן. זורם לאורך כל השנה, מלא פריחה וירוק. מומלץ במיוחד לטיול בימים חמים!

לתצוגת מפה

מסלול מעגלי, בדרגת קושי נמוכה, מתאים לכל המשפחה, אורכו כקילומטר וחצי וזמן ההליכה כשעה, תלוי בקצב ההתקדמות.

תוכלו לטייל כאן במהלך ביקור במלונות מטיילים שבגליל העליון: מלון מטיילים מטולה, מלון מטיילים מלכיה, מלון מטיילים דפנה והוילג' – מלון מטיילים על הירדן. בימים החמים של הקיץ, יש לכם הזדמנות להישטף במי המעיין והמפל הקרים וליהנות מסביבה מוצלת ונעימה. ניתן להגיע אף לראש המפל ולהבחין בטחנת קמח ישנה שהשתמשה בכוח המים, כדי לטחון קמח לתושבי האזור. ההליכה במים, וניתן לשחות במעיין. כדאי לקחת בגדי ים ובגדים להחלפה. יהיה רטוב ומהנה. לאילו שאינם רוצים להירטב או מטיילים עם ילדים קטנים, ישנה גם דרך יבשה, בשביל שעולה ליד המעיין.

איך מגיעים?

מצומת משמר הירדן, פונים צפונה ונוסעים על כביש גונן – רמות (918). עוברים את גשר הפקק (או גשר הש"ן – שביתת נשק), אחרי כ-23 ק"מ, נפנה בעקבות השלט לעין א-תינה. ניסע בדרך עפר ונגיע לרחבה, בה ניתן להחנות את הרכבים. משם נמשיך לכיוון מזרח לעבר חורשת האקליפטוסים.

תחילת מסלול

בנקודת מפגש זו אפשר להחליף לבגדי ים ולנעלי הליכה המתאימות למים ואפשר אפילו להתרחץ קצת בבריכה שלפני המסלול. מי שלא מעוניין להירטב לגמרי בשלב זה, יכול להקיף את הבריכה בהליכה. נתחיל את ההליכה בפלג המים הרדוד, היוצא מן הבריכה לכיוון המפל. אחרי כחמש דקות הליכה בשמש בין הקנים, נגיע לעץ, שם נוכל לעשות הפסקה בצל ולהתבונן בסביבה ובנוף.

נמשיך בפלג המים לכיוון צפון-מזרח. קצת במים וקצת על היבשה. לאחר כעשר דקות נגיע לפיצול בנחל בין עצים. אלו שמעדיפים לא להירטב יפנו ימינה. שם ממתין להם שביל מפותל העובר בין עצים מוצלים וצמחייה סבוכה ועולה עד לראש הגבעה. לאילו הפונים שמאלה, לדרך הרטובה, מחכה פלג מים בעל זרימה חזקה. ההליכה היא על אבני בזלת (זהירות לא להחליק!). שצף המים כמעט בוודאי ירטיב אותנו בעלייה התלולה וצריך להיזהר כשאוחזים בסלעים מסביב.

אחרי כ-20 דקות, נגיע למפל א תינה. מי המעיין פורצים בו מתוך צינור וזהו למעשה שיא המסלול. כאן אפשר להשתובב עם הילדים, להיכנס למקלחת קרה ומהנה ביום חם, להתפעל מהנוף המשגע של עמק החולה ומעשרות עצי התאנה שעל שמם נקראים המפל והמעיין.

אפשר לחזור בכל אחת מהדרכים, היבשה או הרטובה.

מיקום