עכו העתיקה

  • פתוח בשבת
  • מוזיאונים וגלריות
  • אטרקציות ובילויים
  • טיולים
  • מרכזי מבקרים

טיול בעכו העתיקה הינו אטרקציה לכל דבר במיוחד כשמדובר בשילוב של אתרים עתיקים, סיור בשוק הנמל, מוזיאונים ובתי כנסת מרתקים. אספנו לכם את ההמלצות שלנו לטיול בעכו העתיקה.

לתצוגת מפה

כדי לעשות לכם קצת סדר בין כל הדברים שיש לעשות בעכו העתיקה ולהמליץ לכם על המועדפים שלנו בעכו אספנו לכם את המומלצים של רשת מלונות מטיילים בעכו העתיקה:

תמיד רציתם להיות אבירים?

אולמות האבירים

האתר הוכרז רשמית אתר מורשת תרבות עולמית על ידי אונסקו. סיור באולמות האבירים, לוקח אותך אחורה בזמן לתקופה הצלבנית וגורם לך לחוש את אווירת חיי היום היום של האבירים.

המצודה ההוספיטלרית שימשה  יחד עם המבנים הסמוכים לה, כנסייה, מקום אירוח ובית חולים לצליינים הרבים, שהגיעו לארץ הקודש במאות ה 12 וה 13. אתר אותנטי ובינלאומי זה הינו אחד האתרים ההיסטוריים המובילים בישראל.

האתר מונגש למעט מנהרת המילוט ואולם האסורים.


מתי בפעם האחרונה צעדתם במנהרה תת קרקעית סודית?


מנהרת הטמפלרים

הטמפלרים היו אחד ממסדרי האבירים הצלבנים המובילים. מנהרה תת קרקעית סודית חיברה בין ארמון הטמפלרים לנמל עכו. אורכה של המנהרה כמאה וחמישים מטר והיא עוברת מתחת לבתי העיר.

אורך המנהרה 150 מטרים והיא נמשכת מהמצודה הטמפלרית במערב ועד לנמל העיר במזרח. בדרכה היא חוצה את הרובע הפיזני ובעבר שימשה כמעבר תת קרקעי אסטרטגי, שחיבר את הארמון עם הנמל.

*ההליכה במנהרה מונגשות.


בית מרחץ טורקי- זה בדיוק בשבילי!

החמאם הטורקי

מוזמנים למסע בעקבות סיפורו של הבלן האחרון בתקופת הזוהר העות'מנית.
חמאם זה השתמר מהמאה ה-18. זהו בית מרחץ טורקי שנבנה על ידי ג'זאר פאשה המושל הידוע של עכו. המקום היה המרכז החברתי של העיר, מקום לשמוע חדשות ולעשות עסקים.
כל הרכילות של העיר התחילה כאן!

בחמאם שלושה חלקים עיקריים:

חדר ההלבשה – זהו האולם הראשון אליו תיכנסו מהחצר. שם היו באי החמאם מתפשטים, משאירים את בגדיהם, מתעטפים במגבות המיוחדות, נועלים את כפכפי החמאם ונכנסים לחדרי הטיפולים והאדים. לאחר הטיפולים השונים, היו שבים אליו למנוחה והתרגעות.

ארבעת חדרי הביניים, שנמצאים בין החדר הקר לחדר החם – החדרים הפושרים, שימשו לטיפולים ופעילויות שונות. החל מטיפולים קוסמטיים, ריפוי ועיסוי ועד ולמסיבות רווקים רווקות והכנת היולדת לקראת הלידה.

החדר החם – החדר האחרון הינו עיקרו של החמאם – חדר האדים. החדר כלל סאונה ומרחץ אדים, כולל קרצוף, סיבון ועיסוי הגוף והנשמה. החדרים הקטנים שסביב הבמה המרכזית שימשו לטיפולים פרטיים בעשירים ובמיוחסים.


סיור מלא ריחות וטעמים בשווקים של עכו

בואו להתאהב בסערת הריחות, הצלילים והמראות יוצאי הדופן של השווקים האותנטיים של עכו
רחוב השוק הוא הנתיב הראשי בעיר העתיקה המוביל מצפון לדרום. בתקופה הצלבנית רחוב זה הוביל משער ההוספיטלרים בצפון בנתיב השוק, אז דרך המלך ("Via Regis"), עד אזור הנמל. בעכו העתיקה שווקים נוספים: השוק הלבן והבזאר התורכי.

חנויות בעיר העתיקה

בעכו העתיקה ישנן חנויות שמרכולתן ייחודית ושלא בנמצא במקומות אחרים, כגון: חנות לתיקון פרימוסים, ה"חנות למשמעות" לטובת אוכלוסייה בעלת מוגבלויות, ממתקים מזרחיים בשפע, דגים ופירות ים שזה עתה נמשו מהים, תבלינים ועוד.

לאורחי מלונות מטיילים הנחה מיוחדת לכרטיס משולב

לאתרי עכו העתיקה.

שאלו בקבלה על הכרטיס המשולב לעכו!

מיקום