עמודי עמרם

  • פתוח בשבת
  • מתאים לכלבים
  • טיולים

מסלול טיול קצר וקולע שניתן לשלב בדרך לאילת, המשלב בתוכו הליכה קצרה, נופים עוצרי נשימה, הרים וסלעים במגוון צבעים וצורות וגולת הכותרת- עמודי עמרם, עמודי חול מרשימים המתנשאים לגובה 15 מטרים!

לתצוגת מפה

דמיינו לכם יצירה פלאית של הטבע- פארק גיאולוגי שבו סלעים במגוון צבעים של אדום, צהוב, ורוד ואפילו ירוק שהטבע יצר, הוסיפו לזה מעין עמודים המסותתים באבן חול נובית שצבעה האדום ורוד בוהק למרחקים, כך שהם יוצרים צורה של מקדש עתיק ומעורר יראה וקנחו בקירות מרהיבים של חרסית בשלל צבעים! ברוכים הבאים לעמודי עמרם, אחד מהמקומות היפים והמהנים לטיול קליל שיש לנו כאן, בחבל אילות!

עמודים, כוכים ומערות!

מקור השם של העמודים והנחל הוא בשמו הערבי של הנחל, "ואדי עמראני", שהפך בעברית ל"נחל עמרם". משמעות השם ואדי עמראני הוא הנחל עם המבנים. בנחל עמרם ישנם שרידי מבנים עתיקים, הקשורים למחצבת נחושת שהתקיימה בנחל בתקופות קדומות. באזור שסביב העמודים נמצאים שרידי כוכים ומערות, שנוצרו כתוצאה מכריית הנחושת. אגב, לחלק מהכוכים והמערות תוכלו להיכנס עם הילדים (בהשגחה, כמובן) ולהתמרח בפודרה הלבנה שתדבק בכם ובבגדיכם.

כוכים וסלעים במגוון צבעים וצורות. צילום: יעל לרנר

אגב, הצבעים המופיעים באבן החול, הם תוצאה של שטיפתם במים העשירים בתחמוצות של חומרים שונים כגון ברזל, מנגן ועוד.

הטיול לעמודי עמרם קליל במיוחד בשל העובדה שמרחקי ההליכה מהחניון בו מחנים את הרכב הוא כ- 600 מטרים בלבד, אך תמיד ניתן להאריך את המסלול ולהמשיך לטייל בסביבה.

טיפ למטיילים: הגיעו למקום בשעות אחר הצהריים ולקראת שקיעה, פיתחו פק״ל קפה בנוף המרהיב שמשנה את צבעו, ותודו לנו!

איך מגיעים? כותבים בוייז עמודי עמרם.

כתיבה וצילומים: יעל לרנר

החודש במלונות מטיילים

בשביל הצפון
הנחה בהזמנת חופשה מראש!
לצלול למדבר
החל מ-480 ₪ לזוג
מיקום