פונדק יטבתה

  • פתוח בשבת
  • מרכז מבקרים
  • אטרקציות לילדים
  • לא כשר
  • אטרקציות ובילויים
  • קפה ומאפה
  • מסעדות
  • בשרי
  • מרכזי מבקרים

פונדק יטבתה הוא הפונדק המיתולוגי שבו כל אחד מאיתנו עצר ללגום את ״שוקו יטבתה״ בלב מדבר. כיום מדובר בפונדק דרכים שבו תמצאו מזנון, את מגוון מוצרי מחלבת יטבתה, חנות תוצרת מקומית וגלידה מצוינת. מול הפונדק שוכן פארק יטבתה שתוכלו להעביר בו שעה נחמדה עם הילדים. קבו המלצה שווה!

לתצוגת מפה

קיבוץ יטבתה, הממוקם במרחק 10 דקות נסיעה ממלון מטיילים מדברי לוטן, הוא אחד הקיבוצים האמידים בארץ, ועיקר הכנסתו מענף החלב, הכולל את הרפת ואת מחלבת יטבתה שמייצרת את השוקו הנוסטלגי שכולנו מכירים. מול הקיבוץ שוכן פונדק יטבתה המשמש כפונדק דרכים להתרעננות בדרך לאילת ולערבה הדרומית. בפונדק תמצאו מזנון, בית קפה וכמובן את מגוון מוצרי המחלבה כולל הגלידה המפורסמת, וכן חנות שבה נמכרת תוצרת מקומית מרחבי הערבה. לצד הפונדק תמצאו מקום נוסף ששווה לעצור בו: פארק יטבתה.

פארק יטבתה

הפארק הוקם מחוץ לפונדק יטבתה הוותיק, ויש בו ארבעה עולמות תוכן, הממוקמים בארבעה ביתנים, שצורתם מזכירה ביצה, וביניהם שבילי הליכה קצרים ומתקנים חווייתיים שונים. במרכז הפארק רחבה גדולה, שהכניסה אליה ללא תשלום, ויש בה מקומות ישיבה, פסלי פרות צבעוניים שאפשר להצטלם לצידם, טרקטור גדול וירוק שאפשר לעלות עליו, מתקן שעשועים לפעוטות ומזרקות משפריצות שאפשר לקפץ ביניהן ולהתרענן בימי הקיץ החמים. 

כל אחד מהביתנים מתמקד בנושא אחר. הראשון הוא מרכז מבקרים בנושא "קיבוץ ומחלבה", שבו מוקרנים שני מיצגים מושקעים מאוד. הראשון מספר את סיפורו של קיבוץ יטבתה, שהוקם בשנת 1957 בתור הקיבוץ הראשון בערבה הדרומית, והפך ליישוב הגדול ביותר בערבה. המיצג השני הוא "סיפור המחלבה" – סרטון אנימציה משעשע על מחלבת יטבתה, בכיכובם של אנשי הקיבוץ.

בביתן "עולם המדבר" ארגז חול, שהילדים מוזמנים לקפוץ לתוכו ולגלות באמצעות כלי חפירה שלד גדול של בעל חיים מסתורי. יש כאן גם גשר חבלים וארבעה שולחנות של משחקי חשיבה, שיאתגרו גם את המבוגרים. בביתן גם מוקרן "חוויית רייד מדברי", סרט בן 8 דקות שייקח אתכם לטיול באזור הערבה הדרומית על גבי אופנוע שטח, ג'יפ והליקופטר כשאתם ישובים על כיסאות נעים.   

הביתן השלישי עוסק כולו באנרגיה מתחדשת ובו תוכלו להסיע משאיות בעזרת אור ולערוך תחרות דיווש באופניים מיוחדים.

בביתן הרביעי תמצאו שתי פרות מלאכותיות מוכנות לחליבה שתוזמנו לחלוב בעצמכם.  

כתיבה ועריכה: יעל לרנר

החודש במלונות מטיילים

בשביל הצפון
הנחה בהזמנת חופשה מראש!
לצלול למדבר
החל מ-480 ₪ לזוג
מיקום