פקל קפה בצפון

  • נגיש
  • מתאים לכלבים
  • המלצות לימי טיול
  • טיולי חורף
  • מסלולי מים
  • תצפיות

4 המלצות למקומות מושלמים לפק"ל קפה!

לתצוגת מפה

 #1 פק"ל במצודה

אחד המקומות הפחות מוכרים ובגליל העליון בפרט הוא מבצר הונין ובשמות האחרים שלו מצודת הונין או בצרפתית שאטו נף. המצודה המהממת הזו היא שריד של מבצר עתיק מהמאה ה-12 שהוקם ע"י הצלבנים וממוקם בכניסה למושב מרגליות, ממנו תוכלו להשקיף על נופי עמק החולה, החרמון ורמת הגולן בזמן שתיהנו מכוס קפה באחד המקומות הכי פסטורליים ואינסטגרמים שתמצאו!
איך מגיעים? רושמים בwaze: מרגליות ובכביש הגישה למושב חפשו את המצודה מצד ימין שלכם. בסמוך אליה נמצאת גם תצפית לא פחות יפה.

#2 קפה על הנחל

שמורות טבע הן תמיד מתכון לטיול מוצלח, אך לרוב לא ניתן להדליק אש בשטחן. אנחנו כאן כדי להציע פיתרון יצירתי, שמורת עיון וארבעת המפלים הציוריים שלאורכה מייצגת היטב את אזור המושבה מטולה, נשמח להציע לכם כן ליהנות מקפה בטבע אבל מנקודה קסומה ונסתרת לעין של נחל עיון באזור מושב כפר יובל. הביאו אתכם מחצלת או שמיכה כי אין במקום ספסלים מסודרים.
איך מגיעים? רושמים בwaze: כפר יובל. נוסעים לכיוון המושב , כמה מאות מטרים לפני שער המושב פנו שמאלה והחנו את הרכב. לכו בעקבות צליל הזרימה כדקה ותגיעו אל פינת חמד מוצלת ונעימה על גדות נחל עיון.

#3 אתנחתא בהר

אם תחליטו להגיע לפיסת גן עדן הזו מבטיחים שלא תצטערו לרגע. תכינו לכם קפה טוב, נשנשו קצת עוגיות ותיהנו מתצפית פנורמית להרי הגליל ודרום לבנון. אולי במקרה תוכלו כבר לראות בצבוץ של שלג ראשון. (גם אם זה בלבנון זה עדיין מרגש). בחודשים נובמבר ודצמבר תגלו פריחה מרשימה של כרכומים בהר- היזהרו ולכו ביניהם.
איך מגיעים? רושמים בwaze: הר אדיר. טפסו בכביש היפהפייה אל עבר החניה. מהחניה עלו בשביל כמה מאות מטרים עד לתצפית. *העלייה מעט תלולה.
המצפור ממוקם בין קיבוץ סאסא לישוב מתת בגליל ומציע פינות ישיבה הפזורות בתצפית ובהר עצמו. שלבו את הטיול עם ביקור במערת פער המיוחדת שנמצאת כמה דק' בהמשך הכביש לכיוון קיבוץ סאסא. במידה וגשום, הירידה למערה עצמה נהיית בוצית ואנו ממליצים לוותר, אך לאחר גשמים רבים נוצרת בריכה טבעית וציורית במיוחד בכניסה למערה- חפשו אותה לאחר יום גשום במיוחד.

#4 הפסקת קפה במצפה

אין הרבה תצפיות כמו התצפית המומלצת הזו שממוקמת על קצה רכס הרי נפתלי. מהתצפית תוכלו לזהות מולכם את אגמון החולה משמאל ואת שמורת החולה מימין. רבים לא יודעים מה ההבדל ומתבלבלים בין שני המקומות אך התצפית הזו לגמרי מפריכה את הטענה כי מדובר באותו מקום. ניתן לראות את ההבדל במיקום השמורות בעמק החולה ובצורת האגמים המלאכותיים לעומת הטבעיים של השתיים. במקום ספסלים מול הנוף- המקום המושלם לפק"ל קפה בטבע.
איך מגיעים? רושמים בwaze: רמות נפתלי. סעו למושב רמות נפתלי שבגליל העליון, החנו את הרכב ליד תחנת האוטובוס שמול הכניסה למושב. לכו כמה דק' בירידה עד שתתגלה לפניכם תצפית מהפנטת לעמק החולה, רמת הגולן והחרמון!

*אל תשכחו לשמור על הניקיון והביאו אתכם שקית זבל.
רוצים להכיר עוד מקומות מושלמים לפק"ל קפה? אל תשכחו להתייעץ עם צוות המלון ולקבל מידע עדכני לגבי פינות נסתרות מעין ומקומות לא מוכרים בהם שווה לטייל באזור.

מיקום