צלילה באילת

  • חופים
  • אקסטרים

הגעתם לאזור אילת ולא צללתם? אל תפספסו את ההמלצות הכי שוות שלנו לאתרי צלילה הכי מיוחדים באילת!

לתצוגת מפה

במרחק קצר מבתי המלון באילת, תמצאו עולם ומלואו של צבעים ומראות מהפנטים- שכולו מתחת לפני הים. במפרץ אילת היפהפה ישנם מגוון אתרי צלילה עם ריף אלמוגים עשיר ודגים בשלל צבעים וצורות. הרכיבו את המסכה, הכניסו את הראש למים, ובואו לצלילת היכרות עם אתרי הצלילה המומלצים באילת!

אתר המערות (מול מרכז הצלילה סנובה)

חוף פופולרי לצלילה באילת, שבו תצורת האלמוגים הייחודית במקום יצרה שני מעברים המכונים ״המערות״, אחד מהם נסגר לתנועת צוללנים בשל העובדה שצוללנים הזיקו למקום ולאלמוגים שצמחו בו כשעברו בו. המעבר השני, שהוא רחב יותר, פתוח למעבר ושם תוכלו לעבור במעין מערה ׳חתומה׳ על ידי מסך של דגים (בעיקר מסוג גרזינון הכוכים), שייפתח בפניכם וליהנות ממראה השונית, דגים צבעוניים ויצורי הים. עברו במערה בזהירות רבה, תוך שמירה מוחלטת על איזון כל תנועה קטנה עלולה לפגוע בקירות המערה או בתקרתה, לשבור אלמוגים ולהזיק לציוד. כיוון שמדובר בצלילה רדודה, האתר מתאים לצלילת לילה (שימו לב – יש לדווח לחיל הים על צלילות לילה).

מיקום: החוף הדרומי, לפני מלון ישרוטל הנסיכה. כ-300 מטרים אחרי חוף הווילג', הכניסה לים מסומנת בחבלים.עומק: 5-6 מטרים. גישה לנכים: חלקית בלבד.

גן הצלופחים

מדרון חולי שמתחיל בעומק של 6 מטרים וגולש עד לעומק של כ-18 מטרים, ויש בו מספר בלטי אלמוגים יפים. המדרון החולי משמש כביתם של צלופחי גן שמזדקרים מהקרקעית אל מול זרם המים.

מיקום: 100 מטרים צפונית לחוף אלמוג, בסמוך לחוף קלאב מד. הכניסה המומלצת היא מהאזור התחום בחבלים. עומק: 10-12 מטרים. גישה לנכים: יש מדרכה מעץ המובילה לתוך המים

הגנים היפניים

רצועה ארוכה של שונית אלמוגים מרהיבה ביופיה המהווה חלק משמורת טבע חוף אלמוג, אשר מחולקת לשני איזורים: הגנים העמוקים והגנים הרדודים. מדובר בקטע שונית שמור היטב ובאתר הצלילה הגדול ביותר באילת 500 מטרים (!) של שונית רצופה. שמו ניתן לו לפני שנים בשל הדמיון בין האלמוגים למראה גן יפני. צלילה רדודה לעומק 6-8 מטרים תחשוף בפניכם את יופיו של המקום על הדגה שבו, וכמובן האלמוגים הרבים. ניתן גם להעמיק ולרדת לעומק של 20 מטר ויותר, אך רוב הדגים נמצאים בחלק הרדוד. חשוב לדעת, כיום ההגעה לאתר היא באמצעות כלי שייט ובאחריות מועדונים הצלילה בעיר. כמות הצוללים במקום בכל רגע נתון מוגבלת, וזאת כדי לשמור ולשמר את האתר הצלילה לאתר זה מתבצעת מסירת צוללים בתיאום מראש דרך אחד ממועדוני הצלילה.

מיקום: בין הגשר הדרומי בשמורת חוף אלמוג למצפה התת-ימי. עומק: מתאים לצלילה רדודה ולצלילה עמוקה. עומק: 12-30 מטרים. גישה לנכים: יש שביל המוליך עד לקו המים

מיקום