ראש הנקרה

  • פתוח בשבת
  • אטרקציות לילדים
  • מתאים לכלבים
  • סיורים
  • נגיש
  • אטרקציות ובילויים

אתר ראש הנקרה הוא אחת מעצירות החובה בכל ביקור בגליל המערבי ומרגש בכל פעם מחדש

לתצוגת מפה

ראש הנקרה הוא אחד האתרים המפורסמים והמרהיבים של הגליל המערבי. האתר נמצא בנקודה הצפונית -מערבית ביותר של מדינת ישראל ומגיעים אליו דרך נסיעה צפונה על כביש החוף, כשהוא ממוקם 5 ק"מ בלבד מקיבוץ גשר הזיו ומלון מטיילים גשר הזיו. האתר מאופיין בניקרות מרהיבות שחצבו גלי הים בסלע הרך. הירידה לאתר ברכבל ומתאימה לכל המשפחה.

הנקרות

האטרקציה המרכזית באתר ראש הנקרה הן הנקרות. הנקרות מצטיינות ביופי ייחודי, חילופי צבעים בשעות היום השונות ועם חילופי העונות. הנקרות מופיעות במיטבן בשעות השקיעה ובעתות סערה. אורך מסלול הנקרות הטבעיות הינו כ- 200 מטר. הנקרות הן תוצאה גיאולוגית של תהליך הנמשך מאות ואלפי שנים. תחילתו בשרשרת זעזועים תת קרקעיים שפערה סדקים בסלע. מי הגשמים חדרו מבעד לסדקים שנפערו, המסו אותם ויצרו בתוכם מחילות ומערות ימיות (נקרות) שהלכו והתרחבו בשל גלי הים הפורצים בשצף קצף לתוך הסדקים וממשיכים את מלאכת ההרחבה, מלחכים את הסלע וחורטים בו צורות. גם מי המלח ממסים אט אט את סלע הגיר, בנוסף אצות ובעלי חיים זעירים המכסים בצפיפות את פני הסלעים בכל מקום לח מבצעים את פעולת ההרס הראשונית של פני הסלע, והגלים ממשיכים את ההרס ומשלימים אותו.

אל ראש הנקרה מגיעים גלי הים במלוא עוצמתם והם נשברים רק בהגיעם אל המצוק. השפעתם של הגלים כאן היא עצומה ויש המעריכים את עוצמת מכת הגלים ב-250 טון על כל מטר מאורך המצוק. בדרך כלל פוקדות את חופי הארץ שתיים או שלוש סערות בשנה, אך גם גלי הקיץ כוחם רב ופעולתם העיקרית ניכרת ביצירת הצנירים שהם שקערוריות מוארכות בסלע, מקבילות לפני הים, החורטות בסלעים הפונים מערבה.

מדוע הגלים כה גבוהים בראש הנקרה?  עומק קרקעית הים שלמרגלות המצוק הוא 6-7 מטר ובמרחק של כ-2.5 ק"מ מהמצוק מגיע עד 50 מטר עומק -קרקעית בעלת מדרון תלול מאד.

רגל הפיל – פסל טבעי גדול מימדים שיצר הים בדמות רגלו של הפיל. רגל הפיל היא המשכו של המצוק הלבן היורד לים והיא נגלית לעינינו מיד עם היציאה ממסלול הנקרות.
צוק המאובנים – על גבי הצוק הלבן בסוף מסלול הנקרות ניתן לראות שרידי מאובנים של כוכבי ים, חפשו וסיפרו כמה מצאתם… הנקרות מוארות ולכן ניתן לסייר בהן גם בלילה וליהנות מחוויה מרתקת ביופייה.

הרכבל

משך הנסיעה לכל כיוון כדקותיים. הרכבל יורד אל הנקרות מגובה 70 מטר מעל פני הים בזווית תלולה של 60 מעלות. לרכבל שתי קרוניות – אחת אדומה והשנייה צהובה. הרכבל פועל בכל ימות השנה, למעט ימי סערה ורוח קשים במיוחד. הנוף הבראשיתי הנשקף מהקרוניות במהלך הנסיעה – עוצר נשימה! הכינו את הטלפונים וצלמו- את הצילומים הטובים ביותר, שילחו לנו ואנו נפרסם אותם באתר האינטרנט ובפייסבוק שלנו.

הנגשה

אתר ראש הנקרה מונגש באופן חלקי בלבד – גשר ההנגשה שאורכו כ-100 מטר מוביל בצורה נוחה, מול נוף מרהיב, אל הרכבל אשר יוריד אתכם בקלות אל מתחם הנקרות. הנקרות בשל חציבתן הטבעית בסלע אינן מונגשות לגמרי. ניתן להיכנס עם כסא גלגלים עד לנקרה הראשונה ולצפות בה מלמעלה וכן בחלק מהנקרה השנייה. בשלב זה יש לחזור לאחור עם כסא הגלגלים שכן שאר המסלול כרוך במעבר צר ומדרגות. המיצג האורקולי והשירותים – מונגשים

ניתן להיכנס לאתר ראש הנקרה עם כלב קשור ברצועה.
לאחר הביקור באתר תוכלו לבקר בטיילת חוף אכזיב, המתחילה למרגלות אתר ראש הנקרה ומסתיימת בשמורת חוף אכזיב.

מלונות מטיילים באזור ראש הנקרה
מיקום