ריף הדולפינים

  • חופים
  • פעילות עם בעלי חיים
  • פתוח בשבת
  • אטרקציות לילדים
  • מסעדות

ריף הדולפינים באילת הוא אחת האטרקציות המרגשות בעיר. לא התרגשות מהסוג שחווים במהלך צניחה, כמובן, אלא התרגשות אחרת, שחשים למראה היונקים המיוחדים והיפים ששוחים במים התכולים, במרחק לא גדול מהמזחים הצפים ומנקודות התצפית שבמתחם.

לתצוגת מפה

ריף הדולפינים באילת, שנמצא במרחק 40 דקות ממלון מטיילים מדברי לוטן הוא אחת האטרקציות המרגשות בעיר. לא התרגשות מהסוג שחווים במהלך צניחה, כמובן, אלא התרגשות אחרת, שחשים למראה היונקים המיוחדים והיפים ששוחים במים התכולים, במרחק לא גדול מהמזחים הצפים ומנקודות התצפית שבמתחם. אפשר להתקרב אליהם אפילו יותר באמצעות שחייה מודרכת, שמתאימה לילדים מגיל עשר, או בצלילת היכרות מודרכת (בתשלום נוסף ובתיאום מראש), המתאימה לילדים מגיל שמונה. 

אבל לא רק הדולפינים הופכים את המקום הזה למיוחד. מדובר בחוף שעצם הביקור בו הוא חוויה של שלווה ויופי, שמזכירה חופים קסומים במזרח הרחוק. במזחים הצפים הפזורים בו אפשר תחילה לשמוע את הצלילים הגבוהים שמפיקים הדולפינים ואז ממש לראות אותם, קרובים ונהדרים. הם שוחים זה עם זה, משוחחים ואוכלים מידי המאמנים, והכל בסביבה ובאווירה טבעית, תוך כדי התחשבות מירבית בבעלי החיים ובסביבה. 

בריף תמצאו ארבע נקבות דולפין ושני זכרים מסוג "אף הבקבוק", הקרויים כך בשל חוטמם המזכיר בצורתו בקבוק. הזכרים הם הדולפינים השובבים והתזזיתיים יותר. 

מדובר בחיה חברותית מאוד והדולפינים אוהבים לשחק ולשחות בלהקות. משך ההריון של הדולפינה הוא שנה אחת, כאשר הדולפין ממשיך לינוק חלב מאמו במשך שנה. מיום היוולדם הם לעולם אינם ישנים, ולמרות שבפיהם 100 שיניים, הם אינם לועסים מזון אלא אוכלים אותו בשלמותו. בקיצור, מדובר בחיה מופלאה שכדאי להגיע, לפגוש ולהכיר, ותוך כדי ליהנות מהמתחם העצום של הריף, הכולל פינות הפעלה לילדים, מסעדה בשירות עצמי וחוף מסודר, עם כיסאות, שירותים ומקלחות, כך שאפשר להעביר בו יום שלם בכיף.

לצוף, להירגע, לאהוב

אחד המקומות המיוחדים בריף הוא מתחם "סתלבט על המים", שבו שלוש בריכות מים רדודות ומחוממות השוכנות במבנה מקורה, שנועדו לרגיעה ולא למטרת טיפול. הראשונה היא בריכת מי ים בטמפרטורה של כ־30 מעלות צלזיוס, השנייה היא בריכה של מים רכים ב־34 מעלות צלזיוס, עם רמקולים תת־מימיים המשמיעים מוסיקה מרגיעה, והשלישית היא בריכה עם מלחים ומינרלים שאפשר לצוף בה. 

בנוסף, אנשי הצוות של סתלבט על המים יאחזו בכם בתוך המים הנעימים, ויניעו אתכם בתנועות ערסול רכות, והכל כדי שתירגעו ותרגישו נפלא. הבילוי בבריכות נמשך שעתיים והכניסה מגיל 18.

טיפ למטיילים: לאחר השהייה במים אפשר לשבת באחת מהפינות הקסומות במקום, ליהנות מפכפוך המים ולאכול ולשתות משהו בבר המשקיף לנוף של טבע וים. החל מהשעה שבע בערב הבר נפתח לקהל הרחב ויש בו הופעות ואוכל טוב, מול אחד הנופים היפים בארץ.

כתיבה: יעל לרנר

החודש במלונות מטיילים

מיקום