גב ילק

  • טיולים
  • מסלולי הליכה

גב יפיפה אשר מתמלא לאחר הגשמים.אז אם בא לכם להנות ממקום מיוחד בנוף המדברי, שאינו דורש הליכה מרובה והוא בהחלט מתאים לטיול עם כל המשפחה זה המקום בשבילכם!

לתצוגת מפה

על המקום

גב ילק זהו מסלולון קצר וקל הנמצא על כביש 40 בדרך ממצפה רמון לכיוון אילת, כ-18 ק"מ דרומית למצפה רמון ושעה נסיעה ממלון מטיילים מדברי לוטן. גב ילק הוא חלק מנחל ילק שהוא אחד מיובליו של נחל נקרות. מדובר בבריכת מים גדולה בלב המדבר, שנוצרת כתוצאה מגשמים מרובים שנאגרים לתוכה.
מקום יפה ומיוחד מאוד בנוף המדברי המצוי סביבו. הגב העמוק יפהפה לאחר שיטפונות ומחזיק מים לתקופה ארוכה יחסית. עומק הגב, כאשר הוא מלא עד סופו, מגיע ל כ-4 מטרים וגודלו סביב 5*4 .

שימו לב- אין לבקר במקום בזמן שטפונות!! מומלץ להגיע לאחר הגשמים ולהנות מהמים הצלולים שנאגרו- החודשים המומלצים לביקור הם ינואר פברואר.

איך מגיעים

ניתן להגיע למקום בעזרת ניווט באפליקצית הWAZE "גב ילק".
תוכלו לחנות את הרכב שלכם בחניה מסודרת ולהתחיל בהליכה קצרה של מספר דקות. ההליכה עד לגב היא כחצי ק"מ בדרך ברורה בדרגת קושי קלה, אך לא נגישה לעגלות וכסאות גלגלים.
שימו לב! בשל הנגישות של הגב הוא פעמים רבות עמוס יחסית בסופי שבוע וחגים.

בסביבה

רעבים? צריכים הפסקה מהנסיעה הארוכה? במצפה רמון תוכלו לעצור לקפה ומאפה מפנק בלשה בית קפה ייחודי במצפה רמון, או לכוס יין (למי שלא נוהג) ופינוקים מדבריים במדבר יין.

המידע הנמסר כאן הוא בגדר המלצה לטיול בלבד. השימוש במידע הוא באחריות המטייל ועל דעתו בלבד. מומלץ לבדוק לפני כל טיול את תחזית מזג האוויר ואת המבזקים באתר רשות הטבע והגנים, ניתן ליצור קשר עם המוקד הטלפוני בכל יום עד השעה 16:00 בטלפון 3639*.

בשביל הצפון
הנחה בהזמנת חופשה מראש!
לצלול למדבר
החל מ-480 ₪ לזוג
מיקום