יקב אכזיב

  • יקבים ומבשלות

מארק גוברמן, מיקב אכזיב מייצר יין וגם תרבות. בחלל הקטן בעל שני החדרים בסדנאות האמנים בקיבוץ גשר הזיו, מאכלס מארק ציורים מרשימים פרי מכחולו ובקבוקי יין איכותי פרי ידיו, אלו לצד אלו.

לתצוגת מפה

אחרי 27 שנים כמנהל תקשורת ואלקטרוניקה בחברת בזק, אימץ מארק פילוסופיית חיים חדשה. לא לעבוד קשה מדי וליהנות מכל דבר שהוא עושה. לצייר הוא תמיד צייר. לעשיית יין, לעומת זאת, הוא היה צריך לצבור קצת אומץ שאותו הוא קיבל מחבריו מיקב בוטיק נוסף בשם "נטוף", שבכפר טרומן ומאורי חץ יינן מומחה וחבר, המשמש גם כיועץ המקצועי של יקב אכזיב.

כאשר כבר נפלה ההחלטה, להקים יקב בוטיק, החלו העניינים להסתדר מעצמם. נמצאו ענבים המתאימים ליצר את שלושת סוגי היין בהם מתמחה היקב, נמצא שם ליקב ע"ש האזור בו הוא פעיל ואפילו הלוגו שלו נפל לידיו של מארק "משמיים".

הסיפור הוא כזה: מארק השתתף בחפירות ארכיאולוגיות בישוב פיניקי קדום במרחק לא גדול מהקיבוץ. באחד הכדים שהוציא מצא לפתע, חותם. כאשר הביט על החותם מיד ידע שזה היה הלוגו של היקב. אם תרצו, יעניק לכם מארק רקע מקיף על אותם פיניקים ועל הקשר שלהם לעם היהודי, למדע ותרבות באזורינו.

אם אתם קצרים בזמן, תעברו כדי לטעום מעט יין איכותי ולקנות בקבוק או יותר מתוך ה-2000 בלבד(!) שהוא מייצר כל שנה. מארק מדגיש בפניי, שלמרות שהביקורות מהללות, אין לו שום רצון להתרחב ולייצר יותר בקבוקים או לשקוע במלאכת השיווק. הכול מסתדר גם כך וכפי שציינתי, עבודה קשה היא לא בראש מעייניו. אם יש לכם יותר מכמה דקות.

תאמו ביקור עם מארק, שבו באווירה חד פעמית ותשמעו הסברים נהדרים על ייצור יין, טעימת יין והתרבות המקיפה אותו ואולי גם תציצו לתערוכה שבחדר הסמוך.

לאורחי מלונות מטיילים הנחה מיוחדת ביקב

מיקום