יקב 3 גפנים

יקב 3 גפנים נבנה ברמות נפתלי שבגליל העליון וכרמיו נטועים בעמק קדש הסמוך, בקעה יפהפייה של אלפי דונמים נטועים, מרביתם כרמי יין.

  • יקבים ומבשלות
לתצוגת מפה

יקב 3 גפנים נוסד בשנת 2003 במושב רמות נפתלי שבגליל העליון וכרמיו נטועים בעמק קדש הסמוך-בקעה יפהפייה של אלפי דונמים נטועים, מרביתם כרמי יין.

הענבים הנבצרים לכ-3000 בקבוק, מגיעים ליקב הקטן השוכן במבנה נפרד בחצר הנחלה. מבנה היקב הנוכחי הוא למעשה חלק קטן מהיקב העתידי הצפוי להיבנות בעתיד הקרוב. היינות:בציר ראשון של היקב בשנת 2003. עד 2005 יוצרו יינות זניים בלבד: ק.ס. ומרלו. הבצירים הבאים היו יינות מימסך(בלנדים), בתחילה,ק.ס. מרלו וסירה ולאחר מכן נוספו גם פטי ורדו וק.פ.ב 2010 הותססה הברברה הראשונה וב 2011 נוספו המלבק, הסירה וכמובן הויונייה.

דבר היינן: ככורם ויינן יש בידי האפשרות להשפיע על אופיים של היינות אותם אני מייצר. אני משתדל להפיק יינות בעלי גוף בינוני שאינם עתירי אלכוהול וכתוצאה מכך הם טובים לליווי ארוחה טובה ולשתייה בהזדמנויות שונות. הגישה שלי גורסת כי יש להשאיר את אפיון היין לרשמיו האישיים של הטועם, לטוב ולרע ואין להנחותו לגבי מה הוא אמור לחוש.

אתם מוזמנים לביקור ביקב הכולל "טעימות עומק"-החל מהיינות הצעירים ביותר שנכנסו זה אך לאחרונה לחביות עץ ועד ליינות המיושנים בני שבע ושמונה שנים. האירוח אפשרי בכל ימות השבוע ובתאום מראש בטלפון: 052-2660933.

מיקום