מערת פער

  • טיולים

הרפתקה לכל המשפחה מתחילה בשמורת מערת פער בגליל העליון. לא הרבה מכירים את המקום הקסום הזה ששוכן על כביש הצפון, במזרח עמק סאסא, אבל ברגע שתגיעו לכאן תרצו לחזור שוב ושוב.

לתצוגת מפה

המערה היא פינת חמד המשתרעת על פני 14 דונם. מי הגשמים יורדים מההרים סביב העמק – חירם, אדיר, הר סאסא וגבעת סאסא – אל הבולען הקראסטי (דולינה) המכונה מערת פער. הירידה למערה היא קלה, אך מומלץ להגיע עם פנסים וכמובן להיזהר מהחלקה. בפנים קריר ונעים מאוד, תיהנו מנטיפים בין סלעי הגיר ואם ביקרתם כאן בעבר, בוודאי תבינו שהמערה משתנה משנה לשנה בעקבות מי הגשמים שמחלחלים אליה. הכניסה מעט בוצית אך ההמשך נוח מאוד להליכה. תחילת המסלול במערה הוא בחלל רחב שהולך ונעשה צר ככל שמעמיקים פנימה.

פינת חמד קסומה

סביב המערה משתרע יער ירוק קטן שופע עצי עוזרר, אלון מצוי ואלון התולע, ובסתיו מנצנצים פרחיהם הצבעוניים של הכרכומים, הסתוונית והחלמונית הזעירה. מעת לעת, תוכלו לראות כאן גם תנים וחזירי בר וזה המקום היחיד בארץ בו תוכלו לראות חמשן זוחל.

מכאן תוכלו להמשיך לטייל להר אדיר או לשמורת הר מירון ולהמשיך בטיול פסטורלי. שימו לב שהביקור במקום מסוכן בימים גשומים בשל הזרימה החזקה ובכל מקרה, חשוב לשמור על ניקיון. הכניסה ללא תשלום !

איך מגיעים:

מערת פער נמצאת מערבית לישוב סאסא. מצומת חירם נוסעים על כביש הצפון (899) מערבה, עוברים את סאסא, ולאחר כחצי ק"מ רואים שילוט ברור לעבר מערת פער. החניה מימין בחניון כורכר, יש לחצות את הכביש על מנת להגיע למערה.

מיקום