מסעדת רוטמן בלוטם

כמו כל סיפור טוב הכול התחיל במקרה.

מאיה, נבלנית (נגנית נבל) מקצועית ומדופלמת ובעלה עמיקם, שדרן רדיו ועיתונאי בקול ישראל, (המכונה רוטמן) התארחו אצל חברים בגליל, כשעוד הגליל היה מאוד רחוק מרמת השרון. החליטו הזוג לוותר על נסיעה באישון ליל ולכן לנו בלוטם. בבוקר פתחה מאיה את החלון ואמרה לעמיקם: " מבחינתי אני נשארת פה". ככה התחילו חייהם הגליליים, במעבר לכפר לוטם, היושב על צלע הר, בדרך להקמת קפה רוטמן.

לאחר כמה שנים, תוך כדי טיול בכפר, פגש שוב המקרה את הרוטמנים כשמאיה התבוננה בנוף מאחת הנקודות וראתה שיש שם מאורחיה בניין נטוש (שהיה פעם מסעדה). המבנה הרעוע והמוזנח לא הרתיע אותה והיא אמרה לעמיקם: "פה נקים בית קפה ומסעדה". עמיקם השיב: "מעשה מטומטם מעין כמוהו." והוסיף "מה לנו ולעסקי המסעדנות? הרי אין לנו מושג, נכון שאירחנו בביתנו לא פעם, אבל תמיד נעזרנו באיש מקצוע שיטפל במזון". מאיה, כמו אשת חזון אמיתית, נרתמה למשימה להפוך את המבנה הנטוש לפנינה אמיתית ועמיקם, נרתם אף הוא, להיות שותף במסע המופלא הזה.

8 שנים אחרי וקפה רוטמן בלוטם, הוא אבן שואבת לטיילים ותיירים מכל הארץ. השלווה שמשרה המקום, נוף המדהים והאוכל המשובח עושים את שלהם וללא כל פרסום נוסף (עיקרון של מאיה), שמו של קפה רוטמן עבר למרחקים. "האווירה חשובה לא פחות מהאוכל" מזכירה מאיה " תקציב הפרחים והנרות שתורמים תורמה נכבדה לתחושה במקום, זהה לפעמים לתקציב חומרי הגלם – אבל זה כל הקסם, בפרטים הקטנים". כמו למשל אותו הזוג שהגיע מתל-אביב וביקש שכל המנות יוגשו לשולחן לאט ובנפרד. כשחשב עמיקם שזוהי תלונה צינית, ניגש לשולחן וקיבל תשובה, שהאווירה כל כך מתאימה ומעולה, שהם רוצים לשבת הרבה זמן וליהנות מכל רגע. ואם זה לא סיפוק בעבודה, אז איני יודע מה הוא!

הרוטמנים מציינים שלא הכול היה גן של שושנים. תהליך הלימוד של להפוך לבעלי עסק במסעדנות, היה מפרך ומחנך. אם בבחירת ספקים, אם בבחירת מלצרים, אם בניסיונות שונים עם שפים וטבחים. "אחת התובנות העיקריות היו, שאנחנו מעדיפים להביא טבחים אמתיים, שמביאים איתם מתכונים מבית סבתא עם ניחוחות של בית ואח"כ מלמדים את כולנו מה סודות המנה." מרחיב עמיקם.

מנות אילו מרכיבות בקפה רוטמן תפריט עשיר בטעמים והפתעות לארוחות בוקר צהריים או ערב. המקום אף משרה את רוחו המיוחדת על אירועים משמחים, הנערכים במקום: חתונות, בר מצוות, ימי הולדת, אירועי פרישה או כל שמחה העולה על הדעת. מאיה מנגנת בנבל ועמיקם כותב פרוזה קצרה על בעל השמחה וכל העניין נהיה עליז וטוב לב, אל נגד הנוף עוצר הנשימה של קפה רוטמן.

אם אתם מחפשים מקום עם שאר רוח ואוכל טוב. קפה רוטמן בלוטם יענה על כל הציפיות- ויותר!

למה הקמתם קפה, עמיקם ומאיה רוטמן

מעשה מטומטם מעין כמוהו. ברוכר שאף אחד לא יבוא ובאמת בחודשיים הראשונים היה בדיוק כלב אחד שלנו. מאיה אמרה שהיא רואה בעיני רוחה איך באים אנשים ואיך הם נהנים ום חוזרים ואיך המקום יפרח וישגשג. הוא חשב על שלושה שולחנות מהכפר שיבואו לשתת קפה.

מאיה ישר חשבה בגדול. לפתוח מרפסת ולהרים את הרמפה.

קפה רוטמן היה קיים במסעדה עד שנת 2000 אח"כ וננטש. המבנה נהרס והכל היה הרוס. ושיפצנו אותו חהבאנו אותו למצב הזה עמיקם שדר רדיו קול ישראל ומאיה מוסיקאית נבל. אין לנו קשר לא למסעדות ולא לשום דבר שדומה.

באנו לבקר חברים בקורנית והלחטנו שזה רחוק מדי. אז הגליל היה חוץ לארץ ולנשארנו לישון בלוטם ובבוקר שפתחנו את החלון. מאיה החליטה שהיא נשארת שם. עכשיו גרים בלוטם מרמת השרון במקור.

אחרי תקופה שגרו שבע שנים והיינו מארחים אירועים קטנים בבית עם קייטרינג והתחלנו לחפש מה לעשות באזור – יוזמות. זה היה קטן ולא רציני. ופתאום ראינו את המבנה הנטוש והנוף והנוף הפנט אתנו שוב. בוא נעשה קפה – מסעדה. עברנו את כל מחלות הילדות של אנשים שלומדים תחום חדש. כולל לספקים וטבחים מלצרים. למדנו שצריך טבחים טובים ולא שפים שיודעים לעשות תרפיט ולהביא מהבית ומהסבתא השראות ומאכלים טובים שכולם יתמחו ולמדו אותם.

אנקדותא: בגלל שאנחנו לא מסעדה במקום מרכזי . אנשים לא עוברים. יש פה זוג אומרת מלצרית אם אפשר להגיש להם הכל לאט שלא נמהר. נפתלי חושב שזה תלונה וניגש לברר א יש בעיה. והם אמרו באנו לשבת ולהנות ולא לטרוף אם אפשר להגיש לאט.

הסדו טמון בפרטים. הפרטים של קפה רוטמן. תשומת הלב של מאיה. זה מה שעושה את החויה. מי שבא לגליל מחפש אתר. לא באים רק בשביל האוכל, זה לא רעב שמניע אותם אלא החיפוש אחרי חוויה הוליסטית של נוף, שקט ואוכל. תקציב האוכל הוא כמו פרחים והנרות. בהתחלה זה לא היה ברור אבל זה כל הקסם. כבר 8 שנים.

במקום מתקיימים גם אירועים, חוויה מיודחת כוללת גם תוכנית מאיה עם נבל ועמיקם כותב מאקאמה. האירוע הופל להפקה קטנה. ימי הולדת ימי נישואין, בר מצצות פרישה וכדומה.

יש חנות לעתיקות ודברים קנים וחמודים !!